Dlaczego dziecko jest niespokojne?

Dlaczego dziecko jest niespokojne?


Stany niepokoju – pobudzenie, zmienność nastrojów, skłonność do płaczu, zaburzenia snu – występują u niemowląt i małych dzieci dość często. Mogą przebiegać zarówno z gorączką, jak i bez gorączki.

Zdarza się, że malec jest niespokojny z powodu infekcji, ząbkowania, szczepień ochronnych, kolek niemowlęcych. W takich sytuacjach można pomóc dziecku stosując Viburcol N, złożony lek homeopatyczny, istniejący w najdogodniejszej dla dziecka postaci czopków. Lek można podać dziecku już od 1. doby życia.

Maluszek jest przeziębiony?
Choroby u dzieci mają często odmienny przebieg niż u dorosłych i manifestują się innymi objawami. Wynika to z niedojrzałości układu odpornościowego maluszków. Zdarza się, że małe dzieci chorują nawet 8-12 razy w roku, a infekcji często towarzyszy gorączka i związany z nią niepokój. Dziecko czuje się nieswojo i trudno mu dogodzić. W takiej sytuacji bliski kontakt z rodzicami jest dużo bardziej potrzebny. Daje poczucie bezpieczeństwa i pomaga ukoić cierpienia. W przypadku infekcji zastosujmy Viburcol N. Działa on przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, redukując objawy infekcji. Lek szybko poprawia samopoczucie dziecka.

Rośnie ząbek…
Maluszek nadmiernie się ślini, wszystko bierze do buzi i masuje sobie dziąsełka, płacze, trudno go ukoić, pojawia się podwyższona temperatura, biegunka (nie zawsze) – to oznaki ząbkowania. Niespokojnemu, gorączkującemu dziecku, które ma kłopoty z zasypianiem, podajmy Viburcol N. Lek zawiera składniki łagodzące dolegliwości związane z ząbkowaniem.

Ach, to szczepienie!
Każdy maluszek jest przyzwyczajony do codziennych rytuałów i bardzo ich potrzebuje. Przed szczepieniami ochronnymi czy wizytą kontrolną u lekarza dziecko wyczuwa, iż tym razem rytm dnia ulega zmianie – podenerwowanie i pośpiech rodziców udzielają się maluchowi. Po szczepieniu dziecko zazwyczaj gorzej się czuje, czasami gorączkuje, nie może zasnąć. Pociecha łatwiej zniesie szczepienia, gdy godzinę przed wizytą w poradni podamy jej Viburcol N, a stosując lek 3-4 godziny po szczepieniu złagodzimy niepokój i ewentualną reakcję poszczepienną (miejscowy stan zapalny, gorączkę).

Boli brzuszek…
Krzyk jest dla niemowlaka pierwszą możliwością kontaktu z otoczeniem. Zwykle dziecko uspokaja się w momencie zaspokojenia jego potrzeb – gdy zostanie nakarmione, przewinięte, przytulone. Jeśli maluszek krzyczy przy posiłkach, może to oznaczać występowanie zaburzeń ze strony układu trawiennego. Podczas jedzenia, a także w trakcie picia z butelki niemowlęta połykają trochę powietrza. W trakcie trawienia zaś dochodzi do naturalnego wytwarzania gazów. Gdy nadmiar gazów gromadzi się w jelitach, pojawiają się wzdęcia. Malec staje się płaczliwy. Wtedy skuteczny jest Viburcol N – działający miorelaksacyjnie na mięśniówkę gładką przewodu pokarmowego, zawierający rumianek wpływający łagodząco na śluzówkę przewodu pokarmowego.

Leczenie przeciwgorączkowe
Obniżając temperaturę w ostrej infekcji przebiegającej z gorączką, zwłaszcza u małych dzieci, należy pamiętać o fizjologicznej roli gorączki w procesie obrony organizmu – niewielkie podwyższenie temperatury jest naturalną reakcją obronną. Kiedy jednak temperatura ciała wzrośnie powyżej 380C, należy włączyć leczenie przeciwgorączkowe. Zwykle u dzieci zalecany jest paracetamol albo ibuprofen. Rozsądną alternatywą terapeutyczną dla tych leków jest preparat Viburcol N. Przeprowadzone badania dowiodły, że skuteczność terapeutyczna paracetamolu i Viburcolu N jest w przypadku ostrych infekcji porównywalna zarówno w zakresie szybkości rozpoczęcia działania, jak i poprawy stanu klinicznego małego pacjenta.

5/5 - (317 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH