dieta dla sportowca

Dieta dla sportowca – jakich suplementów używać?

Dieta dla sportowca, niezależnie od tego czy biegamy amatorsko, czy trenujemy wyczynowo kolarstwo, musi być odpowiednio dobrana pod względem składników budulcowych oraz regeneracyjnych. Jak wiadomo, uprawiając aktywność fizyczną, zwiększa się nasze zapotrzebowanie kaloryczne. Należy również dbać o odpowiednią podaż składników odżywczych. Dlatego, warto zadbać o dobrze skomponowaną dietę oraz wdrożyć suplementację. 

Dieta dla sportowca

Zacznijmy od tego, że nie ma jednego, uniwersalnego planu żywieniowego dla osób aktywnych fizycznie. Musi on być dostosowany do indywidualnego trybu życia. Organizm osoby uprawiającej sport ma szczególne potrzeby, sportowcy potrzebują zdecydowanie więcej energii i składników odżywczych, które zapewnią prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Im więcej ćwiczymy, tym bardziej naruszamy rezerwy witaminowe i mineralne naszego organizmu, dlatego chcąc zachować dobrą kondycję zdrowotną organizmu szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, co jemy.

Wartościowa dieta dla sportowca, to taka, która zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a co więcej, zawiera je w odpowiednich proporcjach. Oprócz podstawowych białek, węglowodanów i tłuszczów w żywieniu sportowców niezbędne są makro i mikroelementy, witaminy i sole mineralne. Niestety czasem trudno jest pozyskiwać je z pożywienia, dlatego warto uzupełniać powstałe niedobory za pomocą naturalnych i łatwo przyswajalnych suplementów. Należy podkreślić, że odpowiednie wspomaganie suplementacyjne powinno stanowić uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety, a nie ją zastępować.

Dieta dla sportowca nie obejdzie się bez suplementacji

Odpowiednio zbilansowana dieta w połączeniu w dobrze dobraną suplementacją może okazać się kluczem do sukcesu w sporcie, niezależnie czy uprawiamy go profesjonalnie, czy amatorsko dla osiągnięcia lepszej sylwetki czy poprawienia zdrowia. Zgodnie ze stanowiskiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek do grup ryzyka związanych z niedoborami pewnych składników odżywczych oprócz dzieci, młodzieży, osób starszych czy kobiet w ciąży należą również osoby czynnie uprawiające sport.

Pamiętajmy, że intensywny wysiłek fizyczny w połączeniu z niedożywieniem (ilościowym czy jakościowym) może jedynie doprowadzić do zrujnowania naszego zdrowia, które będziemy musieli potem długo reperować. Może dojść do wycieńczenia organizmu, a co za tym idzie spadku kondycji zarówno fizycznej jak i psychicznej, brakiem efektywności czy większą podatnością na choroby. Osobom aktywnym fizycznie polecany jest dobranie u profesjonalisty odpowiedniego sposobu żywienie  z zastosowaniem mądrej suplementacji. Autorski program pozwoli nie tylko zwiększyć wydajność organizmu o 30 proc., poprawić osiągi czy wspomóc powysiłkową regenerację, ale przede wszystkim pomoże wyrównać ewentualne niedobory oraz ograniczyć szkodliwy wpływ czynników środowiskowych na organizm, zmniejszając tym samym ryzyko powstania różnych problemów zdrowotnych.

Źródło: Informacja prasowa / 38pr.pl

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH