Chytry fiskus

Fiskus zmienił interpretację dotyczącą opodatkowania podatkiem od osób fizycznych pakietów medycznych dla pracowników – czytamy w “Gazecie Prawnej”.
Dotychczas organy podatkowe stały na stanowisku, że wartość świadczeń medycznych oferowanych przez pracodawców pracownikom, za które cena określona była ryczałtowo, nie stanowi przychodu ze stosunku pracy. Oznacza to tym samym, że nie podlega ona opodatkowaniu PIT.

Teraz może być inaczej i – niestety – gorzej dla pracowników – zapowiada dziennik. Zdaniem organów podatkowych pracodawca, uiszczający zryczałtowaną opłatę za usługi medyczne, nie płaci za określone świadczenia, ale za objęcie pracowników opieką medyczną. Nie ma też znaczenia, czy pracownik skorzysta ze świadczenia medycznego. Skoro pracodawca wykupił, u pracownika powstaje przychód, od którego trzeba odprowadzić podatek. Oznacza to, że nawet pracownik, który ani razu w ciągu roku nie odwiedzi lekarza, i tak zapłaci podatek.

Ochronę przed podatkiem mogłaby zapewnić tylko taka zmiana przepisów, która wyraźnie zwolniłaby takie świadczenia z PIT – podaje “Gazeta Prawna”.

4.3/5 - (195 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH