choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna u dzieci – jak sobie z nią radzić?

Czeka Cię podróż z dzieckiem samolotem, pociągiem, czy może autem? Podróżowanie z dziećmi to spore wyzwanie, szczególnie, gdy dotyka je choroba lokomocyjna. Poza podaniem odpowiednich leków, jest też parę sposobów na to, w jaki sposób zająć nasze pociechy, by jak najmniej się nudziły i męczyły siedzeniem w jednej pozycji. Z badań wynika, że im mniejsze są jeszcze nasze dzieci, tym bardziej oczekują rozrywek podczas podróży. Czym wobec tego zająć malucha, by wielogodzinna podróż nie stała się udręką, a wręcz przeciwnie – miłą przygodą?

Według wyników przeprowadzonych badań, dzieci najmłodsze – od 2 do 5lat i średne – od 6 do 9 lat oraz 60% dzieci starszych – od 10 do 14 lat wymaga, by zapewnić im rozrywkę podczas podróży. Podróż samochodem z dzieckiem to często test kreatywności dla rodziców. Jeżeli tylko uzbroimy się w cierpliwość i odpowiednio przygotowujemy, taką wyprawą możemy zagwarantować naszemu maluchowi niezłą zabawę.

Zabierz zabawki i inne gadżety

Wybierając się w daleką podróż, warto zabrać ze sobą parę zabawek i gadżetów. Być może atrakcyjnym zajęciem dla Twojego malucha okażą się puzzle, gry planszowe, a może wystarczą miękkie pluszaki. Warto też zająć nasze dzieci rysowaniem czy malowaniem. Tutaj przyda się z pewnością podróżny stolik samochodowy. Pamiętajmy jednak, że jedna kolorowanka czy planszówka może się naszemu dziecku szybko znudzić. Dlatego, dobrze jest mieć w zanadrzu alternatywne formy rozrywki, które z pewnością pomogą zwalczyć nudę podczas podróży.

Pomyśl nad grami słownymi

Kolejnym pomysłem są gry słowne. Ta forma wymaga większego zaangażowania rodziców, ale może okazać się dużo ciekawsza niż kolorowanki czy inne gadżety. Z przeprowadzonych badań wynika, że duża część rodziców stawia na interakcję z dzieckiem dostosowując poziom trudności aktywności do wieku dziecka. Okazuje się, że nie jest trudno zorganizować prostą zabawę, jeśli tylko mamy na to pomysł. Liczenie samochodów, zabawa w naukę słówek, kultowa gra w pomidora, a może wspólne śpiewanie piosenek? Śpiew nie tylko poprawia humor, ale też dotlenia cały organizm. Skomponujcie zatem płytę z waszymi ulubionymi piosenkami i dajcie się ponieść muzycznym dźwiękom. Jeśli twoje dziecko jest w takim wieku, że samo czyta, czytajcie książkę z podziałem na role. To świetny sposób na urozmaicenie lektury, który na dłużej pozwoli odwrócić uwagę malca od monotonnej jazdy. Dziecko widząc zaangażowanych rodziców z pewnością nie będzie się nudziło, a taka forma zabawy będzie frajdą dla całej rodziny.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Nie zapominajmy jednak o tym, jak ważne szczególnie podczas wspólnych, rodzinnych podróży jest bezpieczeństwo! Przed wyjazdem warto zrobić przegląd techniczny samochodu, sprawdzić opony, olej i hamulce. Powinniśmy pamiętać również, by nie kłaść przedmiotów np. twardych zabawek na tylnej półce. Powód jest prosty: w czasie gwałtownego hamowania mogą spaść i wyrządzić maluchowi krzywdę.

Choroba lokomocyjna

Jeśli problem podczas podróży autem, samolotem czy pociągiem stanowi choroba lokomocyjna, pamiętajmy o podaniu dziecku, jeśli ma więcej niż 6 lat, odpowiedniego leku pół godziny przed rozpoczęciem podróży. Tym sposobem możemy skutecznie zapobiec objawom choroby, a tym samym zapobiec niechcianym i zmieniającym podróż w koszmar dla naszej pociechy, nudnościom i wymiotom.

Źródło: Informacja prasowa / 38pr.pl

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH