Bez zaufania

Aż 38 proc. Polaków wierzy w medialne doniesienia o celowym uśmiercaniu pacjentów przez lekarzy, by pobrać od nich narządy. Tylko 35 proc. uważa, że to niemożliwe, reszta pytanych nie ma zdania. Najnowszy sondaż Ipsos potwierdza, że spektakularne zatrzymanie warszawskiego kardiochirurga, śledztwa CBA i prokuratury w sprawie i sugestie niektórych mediów, że przy przeszczepach dochodzi do nadużyć, przyniosły skutek.

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” spada zaufanie do przeszczepów i do lekarzy w ogóle.

Katastrofalnie spada liczba przeszczepów. W styczniu było ich 102, a w kwietniu już tylko 45. Jesli ta tendencja utrzyma się do końca roku, tego typu zabiegów będzie o połowę mniej niż w 2006 r., (było ich 1384). Kilkuset chorych nie doczeka się przeszczepienia serca lub wątroby i umrze.

  • Takie są skutki całej serii wypowiedzi polityków i wydarzeń medialnych. Pod presją absurdalnych oskarżeń lekarze wstrzymują się z decyzjami, boją się zarzutu o celowe usypianie chorych, w co – jak widać z sondażu – uwierzyło wielu ludzi – alarmuje na łamach “Gazety Wyborczej” prof. Wojciech Rowiński z Polskiej Unii Medycyny Transplantacyjnej.
4.7/5 - (319 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH