BENEFLORA – zdradzamy sekret dobrych bakterii


Mikroflora bakteryjna jelit kształtuje się u każdego człowieka od momentu narodzin. Niestety, pierwsze bakterie, które pojawiają się w organizmie noworodka, to te „złe” – patogenne.
Dopiero z chwilą rozpoczęcia karmienia mlekiem matki, do organizmu dostarczane są przyjazne drobnoustroje (w 80 proc. są to Bifidobakterie). Zaczyna się wtedy walka „dobrych bakterii” ze „złymi” o miejsce w organizmie. „Złe” bakterie czyhają tylko na chwile słabości ciała, wytwarzają toksyny i przyczyniają się do powstawania różnych chorób. Pożyteczne bakterie ochraniają organizm z całych sił. Jednak muszą one mieć znaczną przewagę, aby móc stawić czoła wrogim drobnoustrojom. Ważne jest więc, aby zasilić organizm milionową armią przyjaznych szczepów bakterii.

Bomba z pożytecznymi bakteriami
Właśnie dlatego powstała BENEFLORA – nowość firmy Ortis. Już po spożyciu jednej saszetki, dostarczysz do organizmu 4 miliardy żywych bakterii. Beneflora zawiera 6 szczepów różnych odmian Laktobakterii oraz Bifidobakterii. Są to tzw. probiotyki. W górnym odcinku przewodu pokarmowego plasują się głównie szczepy Laktobakterii. W dolnym zaś, dominują Bifidobakterie. Tak jak wszystkie organizmy na świecie, bakterie potrzebują pożywienia, aby mogły się rozwijać i rozmnażać. Rolę takiej pożywki wyśmienicie spełniają Fructooligosacharydy (FOS), czyli prebiotyk zawarty w Beneflorze. Pozwala on przyjaznym bakteriom w ciągu 30-90 minut podwoić swoją populację. Wspomaga również organizm w walce z przeziębieniami, wymiotami czy gorączką. Dzięki połączeniu odpowiednich form bakterii probiotycznych z prebiotykiem, Beneflora stała się nowoczesnym synbiotykiem.

Na co pomaga?
BENEFLORA zapobiega rozwojowi chorobotwórczych bakterii, wzmacnia odporność organizmu, łagodzi objawy choroby oraz zapobiega biegunkom podczas kuracji antybiotykiem, pomaga w leczeniu alergii, infekcji bakteryjnych i wirusowych oraz reguluje pracę układu trawiennego.

4.8/5 - (139 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH