Basen z ufo

Burmistrz Bierunia Ludwik Jagoda kupił od Zbigniew Hołogi rewitalizator, mający “nasączać” wodę zdrowotną energią z kosmosu. Burmistrz, ani przewodniczący rady miasta i pracownicy urzędu nie mogą sobie przypomnieć ile urządzenie to kosztowało – czytamy w “Dzienniku Zachodnim”.

Zbigniew Hołoga jest wynalazcą; twierdzi, że ma zdolność pozyskiwania energii z kosmosu.

Burmistrz Jagoda mówi, że urządzenie nie kosztowało więcej niż dwa tys. zł. Kiedy o to samo “DZ” pyta Hołogę, ten mówi o kilku tysiącach zł. Nie jest jednak w stanie powiedzieć w jakiej kwocie transakcja się zamknęła. “Burmistrz mówił mi, że bardzo ludzie chwalą ten mój rewitalizator” – przyznaje z dumą.

Kierownik bieruńskiego basenu Antoni Berger nie podziela jego entuzjazmu. “To są po prostu jakieś żarty” – śmieje się. “Ten pan przychodził do mnie kilkakrotnie. Twierdził, że kosmiczna energia będzie się rozchodzić nie tylko po naszym basenie, ale miała promieniować na cały Bieruń. Z jednej strony mówił, że parametry kosmiczne się nigdy nie zmieniają, a za chwilę dodawał, że co kwartał koniecznie będzie musiał przyjść skontrolować bioenergię. Oczywiście za dodatkową opłatą” – opowiada.

Berger bierze do ręki ofertę, którą dwa lata temu złożył miastu Hołoga i głośno ją czyta: “Zdarzały się w mojej karierze przypadki, że kulawi po kąpieli w mojej wodzie nagle zaczynali być pełnosprawni” – napisał Hołoga.

Kierownik basenu ofertą Hołogi nie był zainteresowany. Jednak w cudowne możliwości “żywej wody” uwierzył burmistrz Bierunia. “Któregoś dnia, gdy wróciłem z urlopu, to urządzenie po prostu było już na basenie zamontowane” – wspomina Berger.

Dziennik dotarł do firmy, której wynalazca oferował rewitalizator za 70 tys. zł. Jeśli firma ta decyzję o zakupie podjęłaby jeszcze tego samego dnia w ramach promocji zapłaciłaby “tylko” 40 tys. zł.

Prezes zarządu Fundacji Rozwoju Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki w Lędzinach Andrzej Kostyra także zna wynalazcę. “Półtora roku temu za zamontowanie urządzenia na basenie, które miało uzdrowić co najmniej pół miasta, chciał 13 tys. zł” – wspomina. “Za 13 tys. zł, to ja mam komputerowo sterowany dozownik chloru, który najlepiej zabezpieczy ludzi przed nieczystościami” – podkreśla rozmówca “Dziennika Zachodniego”.

4.8/5 - (111 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH