32 złote dla jednej czwartej

Według ministra zdrowia Zbigniewa Religi bez dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych nie uda się polepszyć finansowania systemu lecznictwa. Z ankiety przeprowadzonej na stronach internetowych “Gazety Prawnej” na pytanie czy wykupiłbyś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne za 32 zł miesięcznie, 25 proc. osób odpowiedziało “tak”.

Dziennik przypomina, że resort zdrowia zakłada, że 20 proc. Polaków będzie zainteresowanych wykupieniem taniej, dodatkowej polisy zdrowotnej.

Na to, by pacjenci publicznych szpitali byli leczeni w lepszych warunkach tylko dlatego, że wykupią dodatkowe ubezpieczenie nie zgadza się premier Jarosław Kaczyński.

Aby dodatkowa polisa zdrowotna cieszyła się zainteresowaniem – pisze gazeta – musi być tania. Dlatego jej cenę resort zdrowia określa na poziomie ok. 32 zł miesięcznie. Jeżeli 20 proc. Polaków doubezpieczyłoby się, to do systemu ochrony zdrowia miałoby trafić nawet 5 mld zł.

Redaktor naczelny miesięcznika ubezpieczeniowego Marcin Broda, nie zgadza się z tymi wyliczeniami. “Aby uzyskać taką kwotę, przy założeniu, że polisa kosztowałaby 32 zł miesięcznie, to doubezpieczyć musiałoby się 16 mln Polaków” – dodaje.

Zdaniem prezesa Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Prywatnej Służby Zdrowia oraz prezesa Lux Med Marcina Halickiego założenie, że polisa zdrowotna musi być produktem tanim i masowym, jest błędne. “Jeżeli składka będzie zbyt niska, to praktycznie żaden prywatny ubezpieczyciel nie będzie w stanie zaproponować ewentualnym nabywcom atrakcyjnej polisy” – mówi “Gazecie Prawnej” Halicki.

4.3/5 - (180 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH