Życie bez granic

Od 13 marca trwa ogólnopolska kampania edukacyjna na temat jakości życia osób dializowanych “Dializa domowa – życie bez granic”.

Kampania adresowana jest do ok. 5 milionów osób dotkniętych w Polsce chorobami pracy nerek, do osób rozpoczynających dializoterapię, ich rodzin i opiekunów, a także do poszukujących wiedzy na temat możliwości aktywnego życia podczas leczenia.

Chorzy dializowani to osoby doskonale radzące sobie w codziennym życiu – ludzie aktywni zawodowo, wspaniali rodzice i przyjaciele.

Ważne jest przełamanie popularnego stereotypu, że dializa w znacznym stopniu ogranicza możliwości funkcjonowania, bardzo utrudnia pracę i komplikuje życie. Warto pamiętać, że osoby dializowane to prawdziwi mistrzowie w zarządzaniu życiem!

List otwarty Rady Ekspertów

Rada Ekspertów kampanii opublikowała list otwarty do Ministerstwa Zdrowia
Specjaliści zwracają uwagę na konieczność wdrożenia profilaktyki i rozwiązań dotyczących wczesnej wykrywalności chorób nerek.

Infolinia i poradnik dla pacjentów

Od 13 marca, pod nr 0801 883 053, działa ogólnodostępna infolinia ekspercka czynna w każdy czwartek od 15.30 do 18.30

Każdy zainteresowany może porozmawiać m.in. z lekarzem nefrologiem i pielęgniarką nefrologiczną. Infolinia będzie czynna do 31 października.

Za pośrednictwem infolinii zainteresowani mogą zamówić specjalnie opracowany poradnik edukacyjny pt. “Dializa domowa – życie bez granic”. Zawiera on informacje związane z edukacją przeddializacyjną, dotyczące możliwości aktywnego życia osób dializowanych, dostępnych sposobów terapii, diety etc.

Poradnik jest dystrybuowany także w szkołach dializ oraz za pośrednictwem strony internetowej kampanii www.dializadomowa.pl

Organizatorem programu jest firma medyczna Baxter. Partnerem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych.

4.6/5 - (299 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH