Zmienił go Bethel

Były narkoman, który dobrowolnie oddał 120 tysięcy euro, został uznany przez czytelników jednej z lokalnych niemieckich gazet za “Człowieka Roku 2008”.

Młody mężczyzna, który przez 10 lat był narkomanem, dilerem i kryminalistą, podkreśla, że od uzależnienia narkotykowego uwolniła go wiara w Jezusa Chrystusa.

27-letni David Vuvan zapewnił, że jeszcze dwa lata temu zachowałby się inaczej. – Biłem ludzi, by zyskać dużo mniejsze pieniądze – powiedział. Jego życie zmieniło się, gdy poznał wspólnotę ewangelikalną “Bethel”, w której poznał chrześcijańskie wartości.

Przed paroma miesiącami Vuvan mieszkał wraz z 15 innymi narkomanami w domu opieki prowadzonym przez “Bethel” w Nowym Munsterze. Zarabiali na utrzymanie, pomagając w przeprowadzkach, remoncie domów i wysprzedając używane meble.
Latem ubiegłego roku podczas sprzątania mieszkania po zmarłej kobiecie Vuvan odkrył w suszarce na ubrania 120 tysięcy euro. Dobrowolnie oddał pieniądze. Dzięki temu wspólnota “Bethel” otrzymała 6 tysięcy euro znaleźnego.

Teraz Vuvan pracuje w chrześcijańskiej organizacji “Fish” w Weisskeissel w Saksonii. Zgłaszają się do niej, z prośbą o pomoc, osoby z różnymi uzależnieniami. “Człowiek Roku 2008″ kieruje jednym z domów prowadzonych przez tę instytucję.

Przypomnijmy, że Fundacja Bethel (Von Bodelschwingsche Anstalten Bethel-Bielefeld), realizująca programy propagujące pozaszpitalną terapię środowiskową zdobyła Międzynarodową Nagrodę Zaufania “Złoty OTIS 2007”, przyznawaną m.in. w imieniu naszych czytelników.

5/5 - (274 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH