„Złoty OTIS 2007″


Tegoroczna, czwarta już edycja Nagród Zaufania „Złoty OTIS” odbyła się pod hasłem „Dzieła Wielkie Duchem”. Nagroda ma bowiem nie tylko edukować, pogłębiać wiedzę pacjentów o produktach leczniczych, lecz także pełnić misję społeczną.

Tegoroczna gala rozdania Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2007” odbyła się 19 kwietnia w gmachu warszawskiego Centrum Onkologii. Zarówno miejsce, jak i czas uroczystości były symboliczne i nieprzypadkowe. Podczas tej gali otwarto Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne. Idea budowy tego miejsca zrodziła się w 2005 roku po otrzymaniu przez Stowarzyszenie „Amazonki” Warszawa-Centrum Nagrody Zaufania.

„Nagroda ta spowodowała, że uwierzyłyśmy w siebie, że oprócz »pochylania się« nad kobietą z rakiem, możemy dać znacznie więcej innym chorym” – powiedziała „Managerowi Apteki” Elżbieta Kozik, prezes warszawskich „Amazonek”, obchodzących w tym roku swoje 20-lecie.

Drugi OTIS dla „Amazonek”

W tegorocznej edycji Stowarzyszenie „Amazonki” po raz drugi otrzymało Honorową Nagrodę Zaufania. Kapituła zwróciła uwagę na ogromną siłę i determinację tych dzielnych kobiet, które od zera w ciągu zaledwie 2 lat – mimo wielu biurokratycznych przeszkód – zdołały wybudować Centrum tak bardzo potrzebne pacjentom onkologicznym. Goście uczestniczący w ceremonii mogli zwiedzić to miejsce, jak również dołożyć swoją cegiełkę na brakujące niezbędne wyposażenie. W tym celu podczas głównych uroczystości odbyła się niezwykła aukcja obrazów podarowanych przez chorych na schizofrenię, podopiecznych krakowskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej – laureata drugiej Honorowej Nagrody Zaufania. Każda zgłoszona kwota (w sumie 27 tys. zł) zasiliła fundusz „Amazonek”. Obrazy trafiły do zwycięzców aukcji, czyli dr. Rafała Walasa z Roche Diagnostics, Agnieszki Szelejewskiej z firmy Vipharm oraz Pawła Mroza z Medicofarmy.

Pierwsza część uroczystości związana z symbolicznym otwarciem Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego była też okazją do podziękowania dotychczasowym najhojniejszym ofiarodawcom, bez których to marzenie „Amazonek” nie mogłoby się urzeczywistnić. Ci darczyńcy otrzymali miniaturowe rzeźby „Wenus Amazonek” autorstwa Włodzimierza Pytkowskiego.

Rekordowa liczba głosów
Główna część uroczystości, czyli wręczenie statuetek „Złoty OTIS 2007”, odbyła się w auli wykładowej Centrum Onkologii. Gospodarzami wieczoru, prócz Pawła Krusia, przewodniczącego kapituły (a naszego redaktora naczelnego), byli Agnieszka Rosłoniak i Piotr Gembarowski. Wśród zaproszonych gości, obok tegorocznych laureatów, znaleźli się też przedstawiciele środowisk naukowych, przemysłu farmaceutycznego, dziennikarze oraz wieloletni przyjaciele Nagrody.

W tym roku padła rekordowa liczba głosów oddanych w plebiscycie – aż 50 tysięcy osób chciało się z nami podzielić swoimi opiniami na temat najskuteczniejszych produktów dostępnych bez recepty. Statuetki trafiły do rąk przedstawicieli 38 firm farmaceutycznych, których produkty otrzymały największą liczbę wskazań w 32 kategoriach produktowych oraz w kategoriach „Debiut roku” i „Nagroda Czytelników”. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

„Dla mnie to synonim pierwszego miejsca wśród konkurencji” – stwierdziła po odebraniu nagrody Janina Mincer, właścicielka firmy kosmetycznej Mincer – Mona Liza. Natomiast Rafał Walas z firmy Roche Diagnostics powiedział: „Nagroda »Złoty OTIS« ma dla nas ogromną wartość, ponieważ jest autentycznym głosem naszych klientów zadowolonych z produktu i poziomu oferowanych przez nas usług. (…) A przecież zadowolenie naszych klientów jest dla nas celem naczelnym”.

Specjalne wyróżnienia
Jak co roku Kapituła Nagrody postanowiła uhonorować także przedstawicieli mediów, którzy szczególnie przysłużyli się propagowaniu zdrowia. W kategorii „Media i Zdrowie” statuetki otrzymali red. Paweł Walewski z tygodnika „Polityka” oraz TV Polsat.

Zgodnie z tradycją, druga część uroczystości należała do honorowych i międzynarodowych laureatów. Drugą Honorową Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS 2007” otrzymało wspomniane wcześniej Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej z Krakowa reprezentowane przez dr. Andrzeja Cechnickiego. Celem tej organizacji jest m.in. przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu osób chorujących psychicznie, jak również wspieranie inicjatyw zmierzających do tworzenia miejsc pracy i treningu zawodowego dla tych osób. Współpracująca ze stowarzyszeniem niemiecka fundacja Bethel, realizująca programy propagujące pozaszpitalną terapię środowiskową dla osób chorych psychicznie, otrzymała z rąk kapituły statuetkę Międzynarodowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2007”.

Drugim takim wyróżnieniem uhonorowano Stowarzyszenie Manche Sud – Pologne z Francji. Organizacja ta w latach 80. wysyłała do Polski konwoje z pomocą charytatywną dla mieszkańców Płocka. „Cieszę się, że po 20 latach, przy okazji tej uroczystości mogę wręczyć stowarzyszeniu medal od episkopatu. To spotkanie to dowód naszej pamięci o pomocy, jakiej nam udzielono w tamtych trudnych czasach” – powiedział podczas gali ks. Stanisław Koronkiewicz, były proboszcz parafii płockiej.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni na koktajl. Była to okazja do pogratulowania sobie sukcesu, nawiązania nowych znajomości, zacieśnienia starych, wymiany myśli i poznania się w nowych rolach. Do zobaczenia za rok!

Redakcja

4.7/5 - (296 votes)

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH