Zaowocuj pomysłem

Rusza konkurs “Warzywa i owoce są na 5”, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Organizatorami konkursu są: Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) oraz firma Tymbark.

Konkurs ten wpisuje się w działania prowadzone w ramach ogólnoświatowej inicjatywy propagującej jedzenie warzyw i owoców 5 razy dziennie. Jego głównym celem jest przekonanie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców jest ważne i zdrowe, ale też może być pretekstem do dobrej zabawy. Główną nagrodą w konkursie są granty pieniężne dla trzech zwycięskich szkół.

Konkurs “Warzywa i owoce są na 5” jest skierowany do uczniów szkół podstawowych z województw: małopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

Głównym jego celem jest przekonanie dzieci, że jedzenie warzyw i owoców jest ważne i zdrowe. Konkurs ten może być również pretekstem do dobrej zabawy, nauki samodzielności oraz podejmowania ciekawych i ważnych inicjatyw.

Organizatorami konkursu są: Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ) – ogólnopolska niezależna instytucja naukowa, której głównym celem jest promowanie zasad zdrowego żywienia oraz firma Tymbark – lider na polskim rynku soków.

“Codzienne spożywanie warzyw i owoców ma bardzo duże znaczenie, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży, których organizm jest w fazie rozwoju – mówi dr Agnieszka Jarosz z Instytutu Żywności i Żywienia – Mam nadzieję, że dla wielu uczniów udział w takim konkursie będzie nie tylko świetną zabawą, ale także zachętą do poznania zasad zdrowego odżywiania”.

Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy. Szkoły z trzech, wyżej wymienionych województw jako pierwsze mogą uczestniczyć w tak ważnej i ciekawej inicjatywie.

Zadanie konkursowe polega na przeprowadzeniu na terenie szkoły dowolnej akcji, zachęcającej do spożywania owoców i warzyw oraz przedstawieniu jej efektów w formie pracy konkursowej.

Oceniany będzie przede wszystkim pomysł i zaangażowanie, a także możliwość jego dalszego wykorzystania. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu bieżącego roku.

Dla trzech zwycięskich szkół organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody pieniężne w postaci grantów w wysokości: 5.000, 3.000 i 2.000 zł. Każda nagrodzona szkoła otrzyma również tygodniowy zapas owoców oraz soków, a zaangażowani w przygotowanie projektów uczniowie – dodatkowe upominki od firmy Tymbark.

Prace konkursowe należy nadsyłać do dnia 23 maja 2008 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Tymbark S.A., 34-650 Tymbark 156 z dopiskiem: “Warzywa i owoce są na 5!”.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.5razywarzywaiowoce.pl

Dodatkowych informacji udziela:
Iwona Pietrzak,Network PR
tel. (0-22) 867-28-90, wew. 19, e-mail: [email protected]

4.9/5 - (338 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH