Zabójcze biurko

Zbyt długie siedzenie za biurkiem może być niebezpieczne dla życia ze względu na powstawanie zakrzepów – informuje “New Zealand Medical Journal”.

Naukowcy z nowozelandzkiego Medical Research Institute zaobserwowali, że co trzeci pacjent przyjęty do szpitala z powodu zakrzepicy żył głębokich był pracownikiem biurowym, spędzającym przed komputerem długie godziny.

Zakrzepica żył głębokich (DVT) polega, jak sama nazwa wskazuje, na tworzeniu się zakrzepów w naczyniach żylnych – zwłaszcza w żyłach nóg. Powstałe zakrzepy mogą się odrywać i wędrować do serca, płuc czy mózgu, powodując bóle w klatce piersiowej, duszność albo nawet śmierć z powodu zawału czy udaru.

Zakrzepica żył głębokich bywa też nazywana “zespołem klasy ekonomicznej”, ponieważ narażeni są na nią pasażerowie samolotów, siedzący w ciasnych fotelach podczas długich rejsów.

Niektórzy spośród badanych spędzali przed ekranem po 14 godzin na dobę. Szczególnie często zdarzało się to pracownikom przemysłu informatycznego oraz biur obsługi klienta. Czasami nie wstawali po 3-4 godziny i nie robili sobie przerw na lunch, tylko zjadali za biurkiem kanapkę, przeglądając pocztę elektroniczną.

4.9/5 - (341 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH