evidas-witamina-d-konferencja

Witamina D: III Międzynarodowa Konferencja EVIDAS 2017

O znaczeniu witaminy D i jej wpływie na organizm człowieka z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych, już po raz trzeci, mówić będą eksperci z Polski i zagranicy podczas III Międzynarodowej Konferencji pt. „Witamina D – minimum, maximum, optimum” w dniach 22-23 września 2017 r. w Warszawie. Wydarzenie organizowane jest pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS).

Na przestrzeni ostatnich lat coraz częściej zwraca się uwagę na działanie witaminy D i rolę, jaką odgrywa w zapobieganiu licznym chorobom. Tymczasem specjaliści zgodnie twierdzą, że znaczna część populacji ma zbyt niski poziom witaminy D, co może zwiększać ryzyko występowania wielu chorób cywilizacyjnych takich, jak: choroby nowotworowe, sercowo-naczyniowe, nadciśnienie tętnicze, schorzenia autoimmunizacyjne, zaburzenia metaboliczne, choroby infekcyjne wynikające z obniżonej odporności oraz zaburzenia neuropsychiatryczne.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę kontrowersje, które narastają wokół witaminy D i jej powszechnego stosowania, z uwagi na mnogość preparatów z witaminą D oraz jej intensywną promocję w mediach, niezwykle istotne jest zaangażowanie środowiska medycznego w dyskusję dotyczącą korzyści wynikających z działania witaminy D, jak również zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa jej stosowania.

– W związku z pojawiającymi się stale, solidnymi dowodami, które potwierdzają korzyści zdrowotne wynikające z regularnego zażywania witaminy D, rozpowszechnienie informacji na temat znaczenia tej ważnej, dla osób w każdym wieku, witaminy, jest niezwykle istotne. Równie ważne jest zwrócenie uwagi na aspekty bezpieczeństwa związane z samodzielną – bez konsultacji z lekarzem – suplementacją tej witaminy, szczególnie u małych dzieci i u osób na nią nadwrażliwych – komentuje prof. nadzw. dr hab. n. med. Paweł Płudowski z Zakładu Biochemii, Radioimmunologii i Medycyny Doświadczalnej Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Naukowego III Międzynarodowej Konferencji EVIDAS 2017. – Mamy nadzieję, że obecność wybitnych ekspertów medycznych z Europy i Świata, podczas 3-ciej edycji Konferencji „Witamina D – minimum, maximum, optimum” poszerzy naszą wiedzę merytoryczną na temat znaczenia witaminy D w życiu każdego człowieka, poprzez prezentację doświadczeń i osiągnięć badawczych z całego świata.

Podczas tegorocznej Konferencji naukowo-szkoleniowej “Witamina D – minimum, maximum, optimum” organizowanej pod patronatem European Vitamin D Association (EVIDAS) w dniach 22-23 września 2017 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, wybitni eksperci z Polski, Europy, Izraela, Kanady i USA będą dyskutować na temat działania witaminy D i jej znaczeniem dla zdrowia z punktu widzenia różnych obszarów terapeutycznych: pediatrii, kardiologii, ginekologii, dermatologii, reumatologii, endokrynologii, gastrologii itd.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Michael F. Holick z Boston University Medical Center (USA), światowej sławy naukowiec i ekspert w dziedzinie endokrynologii, biofizyki i fotobiologii, który od 30 lat bada wpływ witaminy D na zdrowie. Ponadto jest autorem Amerykańskich wytycznych suplementacji witaminą D, rekomendowanych przez Amerykańskie Towarzystwo Endokrynologiczne (Endocrine Society), a także współautorem rekomendacji suplementacji witaminy D dla społeczeństw Europy Środkowej.

Źródło: informacja prasowa / www.witaminad.waw.pl

4.9/5 - (299 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH