Trzeci raz ECCO Walkathon

15 września 2007 roku tysiące uczestników spotka się na Polu Mokotowskim
w Warszawie, aby wziąć udział w największej międzynarodowej imprezie charytatywnej ECCO Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli, organizowanej przez duńskiego producenta obuwia firmę ECCO.

Szczytny cel imprezy i dobra zabawa już po raz trzeci zjednoczą warszawiaków podczas wspólnego spaceru. Z początkiem lipca, w sklepach ECCO i na stronie www.eccowalkathon.pl, ruszyła sprzedaż biletów na ECCO Walkathon 2007.
Zarejestruj się już dziś, spaceruj i pomagaj razem z nami!

Tegoroczna edycja ECCO Walkathonu odbędzie się już 15 września na Polu Mokotowskim w Warszawie. W tym roku fundusze zebrane podczas ECCO Walkathonu zasilą projekty realizowane przez: fundację ekologiczną WWF, organizację Street Kids International oraz Fundację TVN “Nie jesteś sam”.

Uczestnicy będą spacerować na dwóch warszawskich trasach o długości 6 i
10 km. Za każdy przebyty kilometr firma ECCO przekazuje na konto wybranej przez uczestnika fundacji 4 złote.

Charytatywny spacer umilą atrakcje zlokalizowane zarówno w miejscu imprezy, jak i na obu trasach m.in. zabawy dla dzieci, występy zespołów muzycznych oraz pokazy projektów, realizowanych przez fundacje.

Udział w ECCO Walkathonie jest bardzo prosty, a do charytatywnego Spaceru może się przyłączyć każdy. Wystarczy przybyć do sklepu ECCO lub zarejestrować się na stronie internetowej imprezy www.eccowalkathon.pl.

Po uiszczeniu symbolicznej opłaty (10 złotych dorośli, 5 złotych dzieci)
uczestnicy otrzymują bilet, który w dniu imprezy jest wymieniany na identyfikator i pakiet startowy, niezbędny podczas charytatywnego Spaceru.

W skład pakietu wchodzą: plecak ECCO Walkathonu, koszulka, przewodnik po trasach, długopis, jabłko oraz woda.

Oficjalne otwarcie ECCO Walkathonu nastąpi o godzinie 10.00, natomiast starty na poszczególnych trasach przewidziane są na godzinę 11.00 i 12.00. Spacer umilą uczestnikom liczne atrakcje przygotowane na każdej z tras. A na zakończenie specjalny koncert dla wszystkich uczestników ECCO Walkathonu zagra Kayah.

ECCO Walkathon gości w Polsce już po raz trzeci i z każdym rokiem wciąga do wspólnej zabawy coraz więcej Warszawiaków. W 2005 roku w Spacerze Ludzi Dobrej Woli na warszawskiej Agrykoli udział wzięło ponad 7 tysięcy osób. A już rok później Polacy pobili rekord ECCO Walkathonu w ilości uczestników imprezy.

W 2006 roku w Warszawie spacerowało prawie 15 tysięcy osób, które przeszły łącznie 127 tysięcy kilometrów i uzbierały ponad 507 tysięcy złotych na
realizację ważnych społecznie projektów!

Pierwszy ECCO Walkathon odbył się w 1999 roku w Kopenhadze. Wtedy to Karl Toosbuy, założyciel firmy ECCO wpadł na pomysł, jak połączyć aktywny wypoczynek z pomocą potrzebującym.

Wprowadzając w życie najważniejsze wartości firmy ECCO zapoczątkował misję ECCO Walkathonu – Spaceru Ludzi Dobrej Woli. Misję, która ma za zadanie uświadamiać ludziom, że aktywność fizyczna przyczynia się do poprawy jakości życia, a wspólne działanie może mieć wpływ na innych ludzi i środowisko naturalne.

Tak narodził się pomysł niepowtarzalnej imprezy charytatywnej, podczas
której uczestnicy idą na wspólny spacer, a organizator, firma ECCO, wpłaca na konto wybranej przez uczestnika fundacji odpowiednią kwotę za każdy przebyty kilometr.

W ciągu ośmiu lat do charytatywnego Spaceru dołączyli Duńczycy, Szwedzi, Norwegowie, Japończycy, Amerykanie i Niemcy, a trzy lata temu także Polacy.

Uczestnicy niezwykłej akcji na trzech kontynentach przeszli łącznie 2 miliony kilometrów, czyli dystans równy 45 okrążeniom ziemi i uzbierali na cele charytatywne ponad 6,5 mln złotych! To dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w ciągu zaledwie kilku lat ECCO Walkathon stał się jedną z największych międzynarodowych imprez charytatywnych na świecie.

Dodatkowych informacji udzielają:

ECCO: Pegasus Public Relations:
Maciej Wyrwas Dominika Socha
Tel. + 48 22 720 49 30 Tel. +48 22 877 22 18
[email protected] [email protected]

5/5 - (306 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH