Kasia Frackowiak #rzsporozmawiajmy

12 października | Światowy Dzień Reumatyzmu | #rzsporozmawiajmy

Z tej okazji na portalu społecznościowym Facebook ruszyła akcja pod hasłem #rzsporozmawiajmy. Jej celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), którego szczyt zachorowalności przypada na 30 – 40 r.ż., zachęcenie do wykonywania badań diagnostycznych w kierunku RZS oraz zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych przez pacjentów chorych na RZS.

Światowy Dzień Reumatyzmu

Światowy Dzień Reumatyzmu + Konferencja ordynatorów | 12-14 października

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie 12 października organizuje coroczne obchody Światowego Dnia Reumatyzmu. Dwa następne dni 13 i 14 października przeznaczone są na 36 Konferencję Ordynatorów i kierowników Poradni Reumatologicznych. 

Osteoporoza rehabilitacja geriatria

90% chorych na osteoporozę pozostaje bez leczenia

Osteoporoza i jej konsekwencje wśród najpoważniejszych wyzwań dla zdrowotnej i społecznej polityki senioralnej Państwa. Z okazji Światowego Dnia Chorych na Osteoporozę Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji zwraca uwagę na zdrowotny i społeczno-ekonomiczny wymiar tej choroby oraz możliwe do podjęcia działania.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH