Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Jagody na raka

Związek chemiczny zawarty w czarnych jagodach może zapobiegać rakowi jelita grubego – wynika z najnowszych badań amerykańskich, o których informuje serwis internetowy “EurekAlert”.

Badacze z Uniwersytetu Rutgers oraz z amerykańskiego Departamentu Rolnictwa analizowali przeciwrakowe działanie składnika czarnych jagód – przeciwutleniacza o nazwie pterostilben.

Doświadczenia prowadzono na 18 szczurach, którym podano rakotwórczy azoksymetan wywołujący raka okrężnicy. Następnie połowie gryzoni zaczęto podawać pokarmy z dodatkiem pterostilbenu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH