Szukają niebieskookich

Myśląc o poważnym związku, niebieskoocy mężczyźni szukają kobiet o niebieskich oczach, by mieć większą pewność co do ojcostwa swoich dzieci – informuje “New Scientist.”

Jak wykazały badania przeprowadzone przez Bruno Laenga z norweskiego uniwersytetu w Tromso, niebieskoocy mężczyźni uznają zdjęcia kobiet z oczami tego samego koloru za dużo atrakcyjniejsze od zdjęć kobiet o oczach brązowych, natomiast ani mężczyźni, ani też kobiety o brązowych oczach nie wykazują żadnych preferencji co do koloru oczu.

Podobne zachowania zaobserwowano także w przypadku związków – niebieskoocy częściej romansują z niebieskookimi, podczas gdy mężczyźni o brązowych oczach nie dyskryminują kobiet ze względu na kolor tęczówek.

Według Laenga zachowanie niebieskookich ma racjonalne podstawy. Niebieskie oczy to cecha recesywna (słaba) – gdy oboje rodzice są niebieskoocy, każde dziecko o innym kolorze oczu będzie owocem romansu na boku. Choć może się zdarzyć, że zdradziecka partnerka przezornie wybierze kochanka o niebieskich oczach…

4.5/5 - (283 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH