Sprawdź, czy jesteś dobrą przyjaciółką


Przyjaciel to ktoś, kto nie opuści cię w trudnej sytuacji. Sprawdź, czy na ciebie też można zawsze liczyć.

Wybrałyście się z przyjaciółką na zakupy. W jednym ze sklepów trafiasz na piękną suknię. Twoja przyjaciółka również jest nią zachwycona i okazuje się, że wygląda w niej wspaniale.
a/ Bez żalu rezygnujesz z zakupu sukienki i namawiasz koleżankę, by koniecznie kupiła ją dla siebie.
b/ Odstępujesz przyjaciółce sukienkę, ale jesteś ogromnie rozżalona na los i… na nią.
c/ Zwracasz uwagę na wiele mankamentów sukienki tak konsekwentnie, że obie w końcu rezygnujecie z zakupu.

Jak to przyjaciółki – powierzacie sobie największe tajemnice i…
a/ czasami innym znajomym dajesz do zrozumienia, że wiesz coś, czego oni nie wiedzą.
b/ nigdy ci się nie zdarzyło, byś zdradziła je komukolwiek, nawet w największej tajemnicy.
c/ niestety, czasami podczas ploteczek z koleżankami zdarza się, że zdradzasz tajemnice przyjaciółki.

Twoja przyjaciółka rozstała się po kilku latach ze swoim partnerem.
a/ Obie wiecie, że na ten temat nie pogadacie. Twoja przyjaciółka nie raz słyszała od ciebie, że ten związek powinna już dawno skończyć. Niech teraz przejdzie przez to sama, może w końcu zmądrzeje.
b/ Poświęcasz przyjaciółce dużo czasu i uwagi, ale nie możesz powstrzymać się przed wypowiadaniem uwag w stylu: „a nie mówiłam?”. W końcu od początku ostrzegałaś, że to nie jest mężczyzna dla niej.
c/ Jesteś przy niej tak długo, jak to możliwe. Spędzacie razem wolny czas, dużo rozmawiacie, a ty cierpliwie wysłuchujesz opowieści o zranionych uczuciach i cierpieniu przyjaciółki.

Wyobraź sobie, że podczas spotkania w gronie znajomych, dyskutując o polityce, książce lub filmie strasznie pokłóciłaś się z przyjaciółką.
a/ Potrzeba teraz czasu, abyście mogły znowu spokojnie ze sobą rozmawiać. Dobrze jednak wiesz, że długo nie wytrzymasz, wkrótce zadzwonisz
i za wszystko przeprosisz.
b/ Jesteś zła na przyjaciółkę, tym bardziej że świadkami waszej kłótni byli wspólni znajomi. Cóż, uważasz, że twoja przyjaciółka się zagalopowała i postanawiasz cierpliwie czekać na przeprosiny.
c/ Jesteś naprawdę zła. Podczas kłótni nie udało się uniknąć osobistych wycieczek. Po chwili jednak,
gdy emocje opadną, obie zaczynacie się śmiać. Doskonale wiecie, że dajecie sobie pełne prawo do różnicy poglądów.

Twoja przyjaciółka zmieniła pracę. Wiesz, że jest bardzo przejęta i denerwuje się, czy poradzi sobie z nowymi wyzwaniami.
a/ Jesteś z nią w stałym kontakcie. Wieczorem dzwonisz, by dopytać o wrażenia. Czasami, w ciągu dnia, uda ci się wysłać dodającego otuchy maila.
b/ Wiesz, że przyjaciółka doskonale da sobie radę. Trzymasz za nią kciuki, a gdy się spotkacie, będzie okazja, by porozmawiać o wrażeniach.
c/ Masz mnóstwo własnych spraw na głowie. Cóż, są sytuacje, kiedy każdy z nas musi sam brać się za bary ze swoimi wyzwaniami.

Jeśli miałabyś w kilku słowach opisać przyjaźń, powiedziałabyś, że jest to:
a/ bliski związek dwojga ludzi, który zdarza się bardzo rzadko. Czasami powątpiewasz, czy w ogóle istnieje. Myślisz, że tak naprawdę człowiek może liczyć wyłącznie na siebie.
b/ pokrewieństwo dusz. To wspaniałe uczucie, doświadczanie bliskości i porozumienia z drugą osobą. To dla ciebie budujące, że zawsze dobrze się rozumiecie i możecie na siebie liczyć.
c/ oddanie i poświęcenie. Myślisz o przyjaźni jako o gotowości do wspierania drugiej strony, towarzyszenia jej w dobrych i złych chwilach, stawiania jej dobra ponad swoim.

Twoja przyjaciółka zawsze prosi cię o radę, gdy musi podjąć trudną decyzję.
a/ Obie potrzebujecie kontaktu ze sobą. W czasie spotkań możecie porozmawiać o wszystkim, co jest dla was ważne. Świadomość, że możecie na siebie liczyć, wzmacnia was obie.
b/ Rzeczywiście jesteś jej konsultantką w każdej ważnej sprawie. Bez żalu poświęcasz swój czas na rozmowy z przyjaciółką i cieszysz się, że możesz jej pomóc.
c/ Bez przesady. Proszenie o radę w każdej sprawie odczuwałabyś jako nadużycie.

Podczas towarzyskiego spotkania słyszysz, że wspólni znajomi obgadują twoją przyjaciółkę.
a/ Podchodzisz do nich i włączasz się do rozmowy, podrzucając inny temat.
b/ Podchodzisz do nich i zwracasz uwagę na niestosowność zachowania. Stajesz w obronie obgadywanej przyjaciółki.
c/ Udajesz, że nie słyszysz. Nie chcesz psuć sobie dobrej zabawy.

Twoja przyjaciółka zmieniła kolor włosów. Uważasz, że wygląda teraz gorzej.
a/ Mówisz, że potrzebujesz trochę czasu, by oswoić się ze zmianą, a później powiesz szczerze, co myślisz.
b/ Mówisz przyjaciółce prosto z mostu, że źle wygląda. Masz żal, że wcześniej nie poradziła się ciebie.
c/ Udajesz, że nie zauważasz zmiany, a na pytania przyjaciółki starasz się wypowiadać wymijająco.

Twoja przyjaciółka wybiera się na bardzo uroczysty bankiet. Do swojej kreacji chce pożyczyć od Ciebie pamiątkowe złote kolczyki, które dostałaś od swojej babci.
a/ Zależy ci na tym, by przyjaciółka wyglądała oszałamiająco. Kolczyki są piękne i bardzo oryginalne. Rzeczywiście prezentują się doskonale. Pożyczasz je, choć później martwisz się, czy przyjaciółka ich nie zgubi.
b/ Mówisz przyjaciółce, że kolczyki mają dla ciebie szczególną wartość i obawiasz się, że mogą zginąć podczas bankietu. Ku twojemu zaskoczeniu, gdy wyciągasz kolczyki, twoja przyjaciółka dziękuje ci gorąco i rezygnuje z pożyczki.
c/ Zdecydowanie odmawiasz. Jesteś trochę zła. Samo pytanie uważasz za niestosowne.JEŻELI UZYSKAŁAŚ

  • OD 10 DO 15 PUNKTÓW
    Jesteś trochę typem samotnicy, osoby zamkniętej w sobie. Na co dzień jesteś zajęta własnymi sprawami: rodziną, pracą. Bliskie ci jest raczej przebywanie w gronie znajomych, których dzielisz na dobrych kompanów do pracy, na wycieczki, do wspólnej rozmowy. Dotąd nie spotkałaś wśród znajomych prawdziwej bratniej duszy, z którą rozumiałabyś się bez słów. A może niedostatecznie angażujesz się w pielęgnowanie swoich znajomości?

  • OD 16 DO 23 PUNKTÓW
    Tworzycie naprawdę zgrany duet. Przyjaźń wzbogaca was obie i stanowi ogromne oparcie do każdej z was. W waszym przyjacielskim związku jest przestrzeń do rozwijania indywidualnych pragnień i potrzeb, ale również na bycie razem, kiedy to w jednej chwili i bez słów odczytujecie wzajemnie swoje nastroje, opinie.

  • OD 23 DO 30 PUNKTÓW
    Jesteś niesamowicie oddana. Twoja przyjaciółka może polegać na tobie jak na Zawiszy. Nigdy nie opuściłaś jej, gdy przeżywała troski i znajdywała się w trudnych sytuacjach. Myślisz o niej często i jesteś przy niej, służąc wsparciem, radą, przyjacielską opieką. Czy jednak wasza przyjaźń jest relacją dostatecznie symetryczną? Czy również ty jesteś darzona dostateczną uwagą i troską? Czy pielęgnując przyjaźń, nie zaniedbujesz czasami własnych potrzeb?

4.6/5 - (167 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH