Sposób na zdrowie i młodość

Kolagra to nowy preparat z aktywnym kolagenem. Wygładza skórę, poprawia jej jędrność, wzmacnia włosy i paznokcie, a także wspomaga szybką regenerację tkanek zawierających włókna kolagenowe, czyli kości, więzadeł, ścięgien, dysków, chrząstek stawowych i stawów.

Kolagen znajduje się głównie w skórze, tkance kostnej i chrzęstnej. Tkanki, które go zawierają, są elastyczne i odporne na rozciąganie, bo włókna kolagenowe tworzą przestrzenną konstrukcję, która zapewnia im sprężystość. Niestety, tak jak wszystkie białka w organizmie człowieka, również kolagen starzeje się i zużywa. Z upływem czasu jego włókna strzepią się i pękają, cząsteczki białka utleniają się i degenerują. Przy tym, procesy metaboliczne służące ich naturalnej wymianie nie zawsze przebiegają tak sprawnie, jak byśmy tego chcieli. Wtedy potrzebne stają się zewnętrzne ,,dostawy” tych białkowych surowców. W naszej diecie jednak jest bardzo mało kolagenu w postaci wchłanialnej, bo traci on swoje właściwości, gdy pożywienie poddawane jest działaniu wysokiej temperatury.

Gdy brakuje kolagenu

Kolagen stanowi 30 proc. całkowitej masy białka ludzkiego. Bierze on udział w funkcjach życiowych niemal wszystkich układów, narządów i tkanek.

Wraz z wiekiem organizm traci zdolność odbudowy kolagenu lub pojawiają się zaburzenia metabolizmu kolagenu związane z ciągłymi przeciążeniami (aktywność fizyczna, sport wyczynowy) oraz chorobami autoagresyjnymi (zwyrodnienie stawów). W efekcie zaczynają pojawiać się zmarszczki, cellulit, suchość skóry (wraz z kolagenem ze skóry właściwej znika woda), matowienie paznokci i włosów. Ale to nie wszystko… Włókna kolagenowe stanowią około 30 proc. masy kości i są podstawowym budulcem więzadeł oraz ścięgien. Tworzą sprężyste rusztowanie, na którym opiera swoją konstrukcję cały narząd ruchu. Problemy z podażą kolagenu mogą skutkować np. tzw. wypadaniem dysków międzykręgowych, zerwaniem ścięgien, naderwaniem więzadeł czy bólami stawowymi.

Zaburzenia w metabolizmie kolagenu mogą skutkować problemami z układem odpornościowym. Kolagen sprawuje tam bardzo ważną funkcję obronną – ogranicza wnikanie i rozprzestrzenianie się patogenów, np. toksyn, drobnoustrojów i komórek nowotworowych.

Na szczęście w dużym stopniu można zapobiec skutkom niedoboru kolagenu. Warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety, takie jak Kolagra firmy „Pilomax”.

pilomaxzestaw.jpg

Zalety Kolagry

Kolagra to preparat z aktywnym kolagenem. Zdobył uznanie konsumentów i został wyróżniony Nagrodą Zaufania „Złoty OTIS 2010” w kategorii „preparaty witaminowe”. Zawiera dużą dawkę wysokiej jakości hydrolizatu kolagenu, który dzięki niskiej masie cząsteczkowej wchłania się z przewodu pokarmowego do krwi. Wraz z nią trafia do komórek skóry, gdzie jest wykorzystywany do regeneracji włókien kolagenowych. W Kolagrze znajduje się także naturalny ekstrakt skrzypu polnego, który ułatwia metabolizm kolagenu oraz związków krzemu. Naturalny ekstrakt wyciągu z pokrzywy poprawia zaś ukrwienie skóry, wzmacnia ją, zapobiega łupieżowi, łojotokowi i wypadaniu włosów. Witaminy B1, B2, B6, C, E, beta-karoten są z kolei biologicznymi katalizatorami procesów metabolicznych, hamujących tworzenie się zmarszczek.

Każda tabletka Kolagry o masie 0,6 g zawiera około 0,3 g kolagenu, po 0,125 g ekstraktu ze skrzypu i z pokrzywy oraz aż po 25 proc. zalecanej dziennej dawki witamin: B1, B2, B6, C, E. Dzięki temu to jeden z najskuteczniejszych preparatów poprawiających kondycję skóry, włosów i paznokci.

Kolagra przyspiesza również leczenie bólu na tle kontuzji narządu ruchu. Zapewnia właściwą podaż kolagenu gwarantującą maksymalnie szybką regenerację tkanek zawierających włókna kolagenowe, czyli kości, więzadeł, ścięgien, dysków, chrząstek stawowych, stawów. Kuracja kolagenowa stanowi zarówno profilaktykę przed kontuzjami, jak i wspomaga leczenie urazów.

Inne produkty Pilomax:

Firma „Pilomax” Jolanta Bortkiewicz istnieje na polskim rynku kosmetycznym od 1990 roku. Jest bezpośrednim i jedynym w Polsce przedstawicielem angielskiego producenta kosmetyków do włosów Richards & Appleby Ltd. W swojej ofercie ma m.in.:

  • KAMILLE WAX PILOMAX – REGENERUJĄCA MASKA Z RUMIANKIEM

Silnie regenerująca i odżywcza maska do włosów (w szczególności do jasnych) oraz skóry głowy. Jej podstawowym składnikiem jest ekstrakt z henny (Lawsonia) przywracający włosom połysk i sprężystość.

  • ALOES WAX PILOMAX – REGENERUJĄCA MASKA DO WŁOSÓW PRZETŁUSZACZAJĄCYCH SIĘ

To odżywcza maska do włosów szczególnie narażonych na działanie niszczących zabiegów (prostowanie, trwała, suszenie gorącym powietrzem) i zanieczyszczonego środowiska. Zawarte w niej składniki korzystnie wpływają na kondycję włosów i skóry głowy.

  • HENNA TREATMENT WAX PILOMAX – NATURAL CLASSIC

To odżywczy, regenerujący wosk do włosów i skóry głowy. Zalecany jest szczególnie w przypadkach zniszczenia włosów przez trwałą, utlenianie, farbowanie, podczas i po skończonej chemioterapii, gdy potrzebne jest ich wzmocnienie.

  • HENNA WAX PILOMAX – OCHRONNA, NAWILŻAJĄCA ODŻYWKA DO WŁOSÓW BEZ SPŁUKIWANIA

Zawiera witaminy B5 i E dzięki którym łagodzi podrażnienia skóry głowy wywołane substancjami podrażniającymi (zanieczyszczeniami środowiska i zabiegami fryzjerskimi), nawilża włókno włosowe, poprawia podatność włosów na czesanie, zmniejsza ich skłonność do rozdwajania, a także poprawia stan uszkodzonych włosów i pogrubia je.
Formuła bez spłukiwania powoduje, że włosy mają na sobie warstwę chroniącą przed działaniem zanieczyszczonego środowiska i suszeniem gorącym powietrzem.

  • HENNA WAX PILOMAX – SZAMPON DO WŁOSÓW GŁĘBOKO OCZYSZCZAJĄCY

Przeznaczony do włosów narażonych na codzienne przebywanie w zanieczyszczonym środowisku, które powoduje, że stają się słabe, łamliwe i trudne do ułożenia.

Więcej informacji:
Galeria Laureatów Złotego OTISA 2010

4.9/5 - (231 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH