Sposób na łapówki?

Zasady postępowania wobec nieetycznych lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli firm farmaceutycznych opracuje specjalny zespół ds. przeciwdziałania korupcji, powołany przez ministra zdrowia.

“Korupcja w ochronie zdrowia jest niewątpliwie jednym z większych problemów istniejących w polskiej rzeczywistości” – napisał minister zdrowia Zbigniew Religa w specjalnym oświadczeniu w tej sprawie, zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

“Praktycznie codziennie media donoszą o kolejnych przypadkach podejrzeń o zachowania korupcyjne wśród lekarzy czy innych środowisk działających w ochronie zdrowia, powodując tym samym niezadowolenie społeczeństwa i przyczynianie się do stałego utrwalania się świadomości, co do istnienia wysokiego poziomu korupcji, szczególnie w środowisku lekarskim” – pisze minister.

Zespół ma przeciwdziałać korupcji w służbie zdrowia w różnym zakresie. Jak powiedział Trzciński, chodzi np. o wyeliminowanie zachowań korupcyjnych między lekarzami, firmami farmaceutycznymi, aptekarzami, urzędnikami państwowymi.

36 proc. badanych w 2001 roku przez CBOS respondentów przyznało się, że albo oni sami, albo ktoś z ich rodziny, wręczyli łapówkę pracownikowi służby zdrowia. W 70 proc. przypadków były to pieniądze. Średnia wartość gratyfikacji dla pracowników służby zdrowia to 500 zł. W 47 proc. przypadków do jej wręczenia doszło przed podjęciem terapii.

4.9/5 - (201 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH