Specjalistyczne produkty dla niemowląt

Gdy dziecko nie może być karmione piersią (nie jest to możliwe bądź jest przeciwwskazane) i jednocześnie ma specjalne potrzeby żywieniowe, stosowane są preparaty specjalistyczne dobrane do potrzeb niemowlęcia.

Preparaty specjalistyczne są celowo wzbogacane w wybrane składniki, które poza zapewnieniem optymalnego rozwoju psychofizycznego niemowlęcia, umożliwiają wsparcie szczególnych potrzeb jego organizmu. Przykładem mogą być sytuacje, gdy zachodzi potrzeba zastąpienia preparatów na bazie mleka krowiego preparatami o alternatywnym źródle białka.

Wyjątkowe okoliczności
Istnieje wiele czynników warunkujących zastosowanie i dobór tych produktów. Pierwszym z nich jest sytuacja, gdy niemowlę jest wcześniakiem z niską lub bardzo niską masą urodzeniową. Do tego dodać można wszelkie problemy z trawieniem o poważnym nasileniu: skłonność do ulewania, częste występowanie kolek i zaparć, biegunek, wzdęć brzucha oraz ogólny brak apetytu. Zdrowe niemowlęta obciążone ryzykiem alergii również będą kwalifikowały się do zastosowania produktów specjalistycznych, podobnie jak te z obserwowaną nietolerancją laktozy, alergią na białka mleka krowiego i wszelkimi innymi alergiami pokarmowymi. Na końcu tej długiej listy znajdują się fenyloketonuria z hiperfenyloalaninemią i pozostałymi rzadkimi chorobami metabolicznymi. W tych i innych przypadkach z całą pewnością liczyć można na fachową poradę lekarską.

Według przepisu
Na rodzicach ciąży obowiązek prawidłowego przygotowania produktów specjalistycznych do bezpośredniego podania niemowlęciu. Szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne postępowanie zgodnie z przepisem na opakowaniu. Do odmierzania mleka należy używać wyłącznie dołączonej miarki z danego opakowania. Przepis często może wymagać przygotowania pokarmu na wodzie o temperaturze około 37 stopni Celsjusza, co ma na celu nie tylko komfort dziecka, ale również zapewnienie odpowiedniej przyswajalności białek.
Preparaty specjalistyczne dla niemowląt przygotowujemy tuż przed spożyciem, a w przypadku niezjedzenia – resztę wyrzucamy. Przygotowanych preparatów nie wolno przechowywać.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Specjalistyczne produkty dla niemowląt został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Specjalistyczne produkty dla niemowląt

4.9/5 - (8 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH