Dwufazowe preparaty na odchudzanie

Nadmiar tkanki tłuszczowej jest przyczyną rozwoju wielu poważnych schorzeń, m.in. cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego czy zawału serca. Dlatego nie odkładajmy odchudzania na jutro.

Według WHO w ciągu dwóch ostatnich dziesięcioleci częstość występowania otyłości potroiła się. Ostatnie lata przynoszą informacje o zastraszająco szybkim wzroście liczby ludzi otyłych lub borykających się z nadwagą. Ich odsetek sięga nawet 50 proc. ludności państw uprzemysłowionych. Specjaliści jako główną przyczynę takich wyników jednoznacznie podają dodatni bilans energetyczny. Przyjmujemy znacznie więcej kalorii w codziennej diecie niż jesteśmy w stanie zużyć, a nadwyżka odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej.

Ujemny bilans energetyczny
Podstawowym składnikiem procesu odchudzania jest uzyskanie ujemnego bilansu energetycznego. W tym celu stosowana jest tzw. dieta deficytowa dostarczająca organizmowi mniej kalorii niż zalecane dzienne spożycie. Optymalny deficyt energetyczny powinien zapewniać ubytek masy ciała o około 0,5-1 kg tygodniowo.
Konieczne jest dostosowanie ilości spożywanych kalorii do stopnia aktywności fizycznej; im ten stopień jest niższy, tym mniej kalorii dziennie powinno być dostarczane do organizmu. Istotne jest, aby zamiast sportów statycznych wybierać ćwiczenia dynamiczne, typu: pływanie, jogging, jazda na rowerze. W obu przypadkach, zarówno diety jak i programu ćwiczeń, warto poradzić się specjalisty.

Dwufazowe preparaty na odchudzanie
Osoby, które chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, mogą wspomóc się preparatami dostępnymi bez recepty. Ich szeroka gama zawiera zarówno substancje zwiększające uczucie sytości (m.in. wyciąg z morszczynu), jak i środki o działaniu przeczyszczającym lub odwadniającym (np. wyciąg ze skrzypu polnego) oraz tzw. termogeniki przyspieszające metabolizm lub zwiększające zużycie energii przez organizm (np. chrom, kofeina, wyciąg z karczocha czy wyciąg zielonej herbaty).
Nowym trendem są preparaty dwufazowe. Dopasowują one proces odchudzania do dobowego cyklu aktywności organizmu, za dnia wspomagając procesy trawienne, a nocą przyspieszając metabolizm i redukując apetyt.
Należy jednak pamiętać, że aby nie dopuścić do efektu jo-jo, najważniejsza jest trwała modyfikacja stylu życia, w tym nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Dwufazowe preparaty na odchudzanie został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Dwufazowe preparaty na odchudzanie

4.9/5 - (236 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH