Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci

Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci powinny delikatnie oczyszczać skórę, ale także zapewnić jej właściwe nawilżenie.

Nasza skóra jest chroniona przed utratą wody przez tzw. płaszcz lipidowy. Jest to warstwa substancji tłuszczowych pokrywająca warstwę rogową naskórka. Tworzony jest przez substancje wydzielane przez gruczoły łojowe, takie jak cholesterol, trójglicerydy, kwasy tłuszczowe i woski. Używanie mydeł i detergentów powoduje uszkodzenie płaszcza lipidowego, co w efekcie prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry i osłabienia jej struktury. Dlatego tak ważna jest odbudowa płaszcza lipidowego, co przyczynia się do regeneracji naskórka oraz pozwala na regulację wydzielania substancji tłuszczowych.

Regeneracja płaszcza lipidowego
Osobom, które cierpią z powodu atopowego zapalenia skóry bądź innych schorzeń wiążących się z nadmiernym przesuszeniem skóry, zaleca się stosowanie emolientów. Są to preparaty, które regenerują płaszcz lipidowy skóry. Tworząc hydrofobową warstewkę, chronią naskórek przed nadmiernym parowaniem wody z jego powierzchni. Po wchłonięciu w głębsze warstwy skóry blokują kanały, którymi woda normalnie wydostaje się na zewnątrz. Poprzez natłuszczenie skóra sprawia wrażenie miękkiej i gładkiej, co zwiększa komfort pacjenta.
Emolienty przeznaczone do kąpieli powinny nie tylko delikatnie oczyścić skórę, ale także zapewnić jej właściwe nawilżenie. Należy zwrócić uwagę na skład preparatów – powinien być on jak najprostszy oraz neutralny dla skóry. Brak konserwantów, sztucznych barwników czy składników mogących wywołać alergię, zapewni bezpieczeństwo stosowania, dzięki czemu unikniemy dodatkowych podrażnień.

Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci – Instrukcja obsługi
Podstawowym składnikiem wielu Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci jest olej sojowy. Jest on naturalnym źródłem nienasyconych kwasów omega-3 i omega-6, które wspomagają odbudowę płaszcza lipidowego i tym samym przyczyniają się do utrzymania właściwego nawilżenia skóry. W składzie emolientów możemy spotkać także inne naturalne tłuszcze, takie jak olej z awokado, olej lniany lub olej z wiesiołka. Niektóre olejki do kąpieli zawierają dodatkowe substancje, które pomagają łagodzić świąd oraz stan zapalny skóry.

Samo stosowanie emolientów do leczniczej kąpieli dla dzieci na nic się nie zda, jeżeli nie będziemy stosować się do kilku prostych zasad. Aby nie doprowadzić do przesuszenia skóry, należy unikać gorących i długich kąpieli. Ponadto należy zwrócić uwagę, że większość emolientów jest przeznaczona do użycia podczas kąpieli w wannie. Pacjenci powinni również pamiętać, aby po zakończeniu kąpieli delikatnie osuszyć skórę miękkim ręcznikiem.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Emolienty do leczniczej kąpieli dla dzieci

4.4/5 - (114 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH