Sok z arbuza na zakwasy

Sok z arbuza pomaga szybko zregenerować siły po wysiłku fizycznym – twierdzą hiszpańscy naukowcy. Ich zdaniem taki napój łagodzi ból mięśni po treningu i zapobiega zakwasom.

Naukowcy z Technical University of Cartagena w Hiszpanii na łamach „Journal of Agricultural and Food Chemistry” dowodzą, że siłą arbuza jest duża zawartość L-cytruliny – aminokwasu, który wpływa na wzrost wytrzymałości mięśni. Związek ten skraca czas regeneracji po treningu, a nawet podnosi wydajność mięśni.

Działanie arbuza sprawdzano w badaniu z udziałem zawodników, którym przed treningami podawano sok z arbuza albo placebo. Okazało się, że sok z arbuza dobrze wpływa na częstotliwość akcji serca, a dobę po ćwiczeniach zmniejsza bolesność mięśni.

-Sok z arbuza jest doskonałym napojem dla sportowców, którzy chcą poprawić swoje wyniki sportowe – twierdzą autorzy badania. Przede wszystkim dlatego, że wspiera syntezę tlenku azotu i przyspiesza regenerację powysiłkową oraz zwiększa transport glukozy w mięśniach szkieletowych.

Wcześniejsze badania wykazały, że codzienne spożywanie arbuza pomaga zahamować gromadzenie się szkodliwego cholesterolu, obniżyć ciśnienie krwi, zmniejszając ryzyko zawału serca i udaru mózgu.
Ponadto, arbuz polepsza przemianę materii i wywiera korzystny wpływ na układ pokarmowy.

(Źródło: zdrowie.dziennik.pl)

4.7/5 - (147 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH