Serce dla Wałęsy

Lech Wałęsa przygotowuje się do przeszczepu serca. “To już przesądzone, pozostają kwestie techniczne” – powiedział były prezydent “Dziennikowi”. Na zabieg uda się do kliniki w Houston, tej w której operowany był Borys Jelcyn. Koszt przeszczepu wyniesie ok. 100 tys. dolarów. – Potrzebny będzie przeszczep. Jak tempo niszczenia mojego serca będzie takie, jak jest teraz, to wytrzyma ono od dwóch do pięciu lat, ujawnił Wałęsa.

Kłopoty z sercem były prezydent ma od lat. Przyczyną jest postępująca choroba wieńcowa. Do tego dochodzi stres towarzyszący polityce. Kilka razy z tego powodu zasłabł. Jesienią ub.r. Wałęsa przeszedł już we Włoszech zabieg poszerzenia tętnic wieńcowych.

Polscy lekarze zajmujący się Wałęsą planują wszczepienie mu defibrylatora, urządzenia, które zmniejsza ryzyko wystąpienia arytmii serca. Bez tego byłemu prezydentowi grozi tzw. nagła śmierć sercowa.

Wałęsa ma teraz zamiar przekazać do Houston swoje dane. “Tam je rejestrują i szukają dawcy serca” – wyjaśnia. Koszt operacji to ok. 100 tys. dolarów, których – jak sam przyznaje – nie ma. “Ale muszę zebrać, inaczej wy będziecie zbierać na mój wieniec” – kończy rozmowę z “Dziennikiem”.

4.5/5 - (185 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH