Rządowy plan B

Rząd przyjął projekt “Ratujemy polskie szpitale”, który zakłada wsparcie jednostek samorządu terytorialnego podczas przekształcania ZOZ-ów w spółki prawa handlowego.

Premier Donald Tusk powiedział, że projekt ma charakter planu “B” w związku z wetem prezydenta Lecha Kaczyńskiego do poprzednich ustaw zdrowotnych.

Minister zdrowia Ewa Kopacz poinformowała, że udział w programie zadeklarowało już 57 placówek. Program zakłada, że to samorządy, które zdecydują się w nim uczestniczyć, będą przygotowywały plany naprawcze lecznic.

– Projekt ratowania polskich szpitali będzie dla rządu priorytetem niezależnie od kryzysu – zapowiedział premier Donald Tusk, prezentując samorządowcom założenia reformy. Dodał, że sytuacja polskiej służby zdrowia jest na tyle zła, że istnieje potrzeba natychmiastowych zmian.

Szef rządu podkreślił, że jego gabinet musi wziąć na siebie ciężar reformy służby zdrowia, jednak jego partnerami będą samorządowcy, którzy znają dobrze realia panujące w regionalnych placówkach.

Samorządy mają stać się gwarantem, że przekształcenia placówek będą miały charakter racjonalny i nie spowodują pogarszenia sytuacji.

4.7/5 - (166 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH