Rekordowe odszkodowanie

700 tys. zł zadośćuczynienia, blisko 130 tys. zł odszkodowania i ponad 3 tys. zł comiesięcznej renty ma otrzymać Piotr Soszka.

Prawie pięć lat temu 4-letni wówczas chłopiec wskutek błędu personelu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.

Według reprezentującej chłopca mec. Jolanty Budzowskiej, to prawdopodobnie najwyższa kwota, jaką zasądziły polskie sądy za błąd lekarski. Podkreśla ona, że sytuacja Piotrusia jest wyjątkowa – jeżeli nie pojawią się całkowicie nowe metody leczenia, nie ma on praktycznie szans na powrót do zdrowia.

Do tragedii doszło w marcu 2002 roku. 4-letni wówczas chłopiec był operowany w związku z nieprawidłowym umiejscowieniem pęcherza moczowego. Po operacji chłopca przewieziono na oddział intensywnej terapii; miał założony cewnik do znieczulenia zewnątrzoponowego, którym do kręgosłupa podaje się środki uśmierzające ból.

W wyniku pomyłki personelu do cewnika podłączono niewłaściwą kroplówkę i do kręgosłupa chłopca wtłoczono ok. 1,5 litra płynu. Dziecko zostało sparaliżowane od odcinka piersiowego w dół.

Strona powodowa domagała się takiego zadośćuczynienia, jakie zasądzono w wyroku. Chciała wyższego odszkodowania, ale – jak podkreśla mec. Budzowska – “wymogi procedury i konieczność ścisłego udowodnienia wydatków ograniczyły tę kwotę”.

Piotrek przeszedł już dziewięć operacji. Jego mama ma nadzieję, że kiedyś będzie możliwe przeprowadzenie takiej, która pozwoli mu znowu chodzić.

4.8/5 - (136 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH