Rekordowe odszkodowanie

700 tys. zł zadośćuczynienia, blisko 130 tys. zł odszkodowania i ponad 3 tys. zł comiesięcznej renty ma otrzymać Piotr Soszka.

Prawie pięć lat temu 4-letni wówczas chłopiec wskutek błędu personelu Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach, został sparaliżowany od klatki piersiowej w dół.

Według reprezentującej chłopca mec. Jolanty Budzowskiej, to prawdopodobnie najwyższa kwota, jaką zasądziły polskie sądy za błąd lekarski. Podkreśla ona, że sytuacja Piotrusia jest wyjątkowa – jeżeli nie pojawią się całkowicie nowe metody leczenia, nie ma on praktycznie szans na powrót do zdrowia.

Do tragedii doszło w marcu 2002 roku. 4-letni wówczas chłopiec był operowany w związku z nieprawidłowym umiejscowieniem pęcherza moczowego. Po operacji chłopca przewieziono na oddział intensywnej terapii; miał założony cewnik do znieczulenia zewnątrzoponowego, którym do kręgosłupa podaje się środki uśmierzające ból.

W wyniku pomyłki personelu do cewnika podłączono niewłaściwą kroplówkę i do kręgosłupa chłopca wtłoczono ok. 1,5 litra płynu. Dziecko zostało sparaliżowane od odcinka piersiowego w dół.

Strona powodowa domagała się takiego zadośćuczynienia, jakie zasądzono w wyroku. Chciała wyższego odszkodowania, ale – jak podkreśla mec. Budzowska – “wymogi procedury i konieczność ścisłego udowodnienia wydatków ograniczyły tę kwotę”.

Piotrek przeszedł już dziewięć operacji. Jego mama ma nadzieję, że kiedyś będzie możliwe przeprowadzenie takiej, która pozwoli mu znowu chodzić.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH