Ratowała w biedzie

Gazeta Wyborcza” pisze o lekarce z Krakowa Ilonie Rosiek-Koniecznej, która wypisywała tysiące darmowych recept, żeby ratować biednych. Grozi jej osiem lat więzienia. “Jeśli złamała prawo, to zrobiła to dla mnie, dla Henryka i dla tego biedaka Zbyszka, co u nas w hostelu umierał na raka płuc. Załatwiała mu morfinę, siedziała przy łóżku, kiedy wył jak zwierzę, i nie skarżyła się, że jej słabo od smrodu gnijącego ciała” – mówi 55-letni bezdomny Tomasz Paszkowski.

Ilona Rosiek-Konieczna jest podejrzana o wyłudzenie w 1999 roku z małopolskiej kasy chorych 300 tys. zł. Wypisywała recepty na inwalidów wojennych (mają leki za darmo) dla osób do tego nieuprawnionych. Kontrola wykazała, że takich recept było ponad 6 tys.

Recepty te są pod lupą policji i prokuratury od kilku lat. Akta liczą już 30 tomów. Śledczy muszą zweryfikować wszystkie podejrzane recepty, dotrzeć do aptek i pacjentów. Sprawą zajmował się już biegły grafolog (potwierdził, że pani doktor nikt nie pomagał w wypisywaniu leków) i specjalista od toksykologii.

“Wszystko wskazuje na to, że leki od doktor Ilony Rosiek nikomu nie zaszkodziły, a ona sama nie zarobiła na nich ani złotówki” – mówią policjanci.

4.4/5 - (147 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH