Punkty dla lekarzy

Niezwłoczne uruchomienie środków za tzw. nadwykonania z tytułu zawartych ugód sądowych i zmiana warunków obsady lekarskiej na dyżurach – to decyzje min. zdrowia Ewy Kopacz mające pomóc w organizacji czasu pracy lekarzy po 1 stycznia 2008 r.

Te rozwiązania mają ułatwić pracę dyrektorom szpitali – powiedziała minister po jej z prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem.

Ewa Kopacz zapowiedziała natychmiastowe wypłacenie środków z tytułu nadwykonań (czyli świadczeń wykonanych przez szpitale ponad limity), ale tylko w tych sprawach, które trafiły do sądu. NFZ może przeznaczyć na ten cel ponad 80 mln zł.

Dodała, że resort wspólnie z prezesem Funduszu chce zwiększyć wartość punktu (na jego podstawie jest wyceniania praca lekarza) do średnio 12 zł. Obecnie punkt jest wart 10-11 zł.

Złagodzone też zostają warunki NFZ co do obsady dyżurowej na oddziałach szpitalnych.

Szef NFZ wyjaśnił, że Fundusz będzie wymagał od szpitali – tak jak do tej pory – zapewniania całodobowej opieki lekarskiej, ale będzie mogła ona być łączona z opieką na innych oddziałach. Dyżury będą mogli także pełnić – za zgodą swojego ordynatora – rezydenci.

Od kwietnia resort zdrowia będzie zastanawiać się, jak zwiększać nakłady na ochronę zdrowia oraz rozpocznie uwalnianie z limitów niektóre procedury medyczne, np. położnictwo.

4.9/5 - (215 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH