Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.

Punkty dla lekarzy

Niezwłoczne uruchomienie środków za tzw. nadwykonania z tytułu zawartych ugód sądowych i zmiana warunków obsady lekarskiej na dyżurach – to decyzje min. zdrowia Ewy Kopacz mające pomóc w organizacji czasu pracy lekarzy po 1 stycznia 2008 r.

Te rozwiązania mają ułatwić pracę dyrektorom szpitali – powiedziała minister po jej z prezesem NFZ Jackiem Paszkiewiczem.

Ewa Kopacz zapowiedziała natychmiastowe wypłacenie środków z tytułu nadwykonań (czyli świadczeń wykonanych przez szpitale ponad limity), ale tylko w tych sprawach, które trafiły do sądu. NFZ może przeznaczyć na ten cel ponad 80 mln zł.

Dodała, że resort wspólnie z prezesem Funduszu chce zwiększyć wartość punktu (na jego podstawie jest wyceniania praca lekarza) do średnio 12 zł. Obecnie punkt jest wart 10-11 zł.

Złagodzone też zostają warunki NFZ co do obsady dyżurowej na oddziałach szpitalnych.

Szef NFZ wyjaśnił, że Fundusz będzie wymagał od szpitali – tak jak do tej pory – zapewniania całodobowej opieki lekarskiej, ale będzie mogła ona być łączona z opieką na innych oddziałach. Dyżury będą mogli także pełnić – za zgodą swojego ordynatora – rezydenci.

Od kwietnia resort zdrowia będzie zastanawiać się, jak zwiększać nakłady na ochronę zdrowia oraz rozpocznie uwalnianie z limitów niektóre procedury medyczne, np. położnictwo.

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH