Przełom w leczeniu nowotworu prostaty

Brytyjska gazeta „Daily Mail” podała informacje, że naukowcom z Centrum Leczenia Prostaty udało się znaleźć sposób na spowolnienie wzrostu raka prostaty.

Wcześniej taka informacja pojawiła się w medycznym periodyku „Disease Models and Mechanisms”. Po raz pierwszy, testy na aktywność komórek nienowotworowych, pobudzających rozwój guza zakończyły się sukcesem. Są one częścią cyklu badań medycznych dofinansowanych przez rządowa agencję (MRC) mających za cel diagnozę w jaki sposób na guz wpływa otaczające go środowisko. Lekarze wierzą, że to kolejny krok do stworzenia leku na raka prostaty, jednocześnie zaznaczając, że od momentu opracowania go do momentu, w którym będzie wprowadzony do użytku może upłynąć nawet 10 lat.

Badania wykonywano na myszach, w testach wziął również udział materiał pobrany od pacjenta chorego na raka prostaty. Wyniki wykazały, że naukowcy byli w stanie spowolnić rozwój raka przez dokonanie wewnątrzkomórkowej zmiany. Było to możliwe, dzięki włączeniu kluczowych genów wewnątrz fibroblastów w komórkach nowotworowych. Normalnie fibroblasty położone w komórkach nowotworowych, jednocześnie nie będące rakiem, pobudzają sam nowotwór do rozrastania się.

4.7/5 - (48 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH