Przekaż 1% podatku dla Mateusza


Nazywam się Mateusz Pio Kucharski
W maju skończę cztery latka. Jednak zamiast cieszyć się ze wspólnych zabaw z moimi rówieśnikami walczę z ciężką chorobą. Dlatego proszę Was o przekazanie 1% Waszego podatku na moje leczenie i rehabilitację.

Urodziłem się z zaawansowanym wodogłowiem i dziecięcym porażeniem mózgowym. Lekarze zdiagnozowali też u mnie ciężką odmianę padaczki lekoopornej, czterokończynowy niedowład spastyczny, korowe uszkodzenie wzroku. Nie widzę, nie mówię, nie umiem chodzić ani nawet samodzielnie siedzieć.

Choć jestem chory, to tak jak inne dzieci mam marzenia. Codziennie ciężką pracą robię wszystko, by się kiedyś spełniły. Razem z mamą, tatą, moją o trzy lata starszą siostrzyczką i rehabilitantami walczę o to, bym był jak najbardziej sprawny. Wierzę, że tak jak kiedyś Ojciec Pio – którego imię dostałem na chrzcie – dokonywał cudów w uzdrawianiu, tak i jak za jakiś czas będę żywym przykładem cudownych uzdrowień.

Pierwsze efekty już są – potrafię bawić się rączkami, czasem uda mi się przytrzymać prosto główkę. A ostatnio – tak jak niemowlak – zacząłem sobie wkładać piąstki do buzi. Rozwijam się dużo wolniej, niż dzieci zdrowe, ale systematycznie robię postępy.

Niestety moi rodzice nie są w stanie sprostać wszystkim kosztom związanym z moim leczeniem i rehabilitacją. Dlatego proszę Was o wsparcie. O przekazanie jednego procenta Waszego podatku na moje leczenie. Wiem, że się na Was nie zawiodę.

Mateusz Pio Kucharski

Więcej przeczytacie o mnie na mojej stronie:
www.mateuszkucharski.pl

Możecie pomóc w mojej rehabilitacji. Wystarczy, że przekażecie 1 procent podatku na moje konto utworzone przy Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” – organizacji pożytku publicznego OPP, która mi pomaga. W odpowiednim formularzu PIT, w części „Wniosek o przekazanie 1 % podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”:
– w polu „Numer KRS” proszę wpisać: 0000186434
– W polu „Wnioskowana kwota” należy wpisać kwotę przeznaczoną dla mnie, Mateusza Pio Kucharskiego, która nie może przekroczyć 1% Waszego należnego podatku
– W polu „Cel szczegółowy 1% , koniecznie trzeba wpisać „DLA MATEUSZA PIO KUCHARSKIEGO ID 215/K– NA REHABILITACJĘ. Jest to niezbędna informacja, by kwota została zaksięgowana na moim koncie.
W przypadku gdy chcecie dokonać darowizny (poza formuła 1%) możecie dokonać wpłaty na następujące konta:
– Wpłaty krajowe w PLN: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
– Wpłaty w Euro: kod SWIFT(BIC) GBW CPL PP – 76 8944 0003 0000 2088 2000 0050
– Wpłaty w USD: kod SWIFT(BIC) GBW CPL PP – 97 8944 0003 0000 2088 2000 0060.
Koniecznie z dopiskiem: „Na leczenie Mateusza Pio Kucharskiego, symbol 215/K”.

APEL-MATEUSZ-KUCHARSKI-KOLOR.jpg

4.4/5 - (77 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH