Profesor Henryk Skarżyński członkiem American Otological Society

21 kwietnia 2012 r. w San Diego, podczas gali z okazji konferencji American Otological Society, prof. Henryk Skarżyński został oficjalnie członkiem korespondentem najstarszego towarzystwa otologicznego w Stanach Zjednoczonych. Profesor Skarżyński jest pierwszym Polakiem w tym elitarnym gronie oraz jednym z kilkunastu obcokrajowców z całego świata.

American Otological Society (Amerykańskie Towarzystwo Otologiczne) posiada bogatą historię, która sięga ponad 125 lat. Jest jednym z dwóch najstarszych towarzystw specjalistycznych w Stanach Zjednoczonych. Obecnie, w skład tego elitarnego Towarzystwa wchodzi niespełna 290 członków, z czego jedynie 18 czynnych członków jest spoza USA.

Do głównych celów Towarzystwa należy: promocja i rozwój otologii i dyscyplin pokrewnych; promowanie i finansowanie badań naukowych w otologii i dyscyplinach pokrewnych; organizacja corocznych spotkań członków w celu zaprezentowania naukowych doniesień; publikacja artykułów, przedstawionych podczas corocznych spotkań.

Inauguracyjne spotkanie odbyło się 22 lipca 1868 roku w Ocean House, Newport w stanie Rhode Island. Wtedy to 9 członków, założonego w 1864 r., American Ophthalmological Society (Amerykańskiego Towarzystwa Okulistycznego) spotkało się i podjęło decyzję o założeniu grupy, która miała się skupić na problematyce narządu słuchu. Członkowie towarzystwa spotykają się na corocznych spotkaniach naukowych, gdzie prezentowane są wyłącznie po raz pierwszy oryginalne prace naukowe.

5/5 - (265 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH