Nie jedz na mieście!

Naukowcy z Rutgers University w USA przekonują, że spożywanie posiłków w domu z rodziną może zmniejszać ryzyko otyłości i problemów zdrowotnych.

Swoje wnioski zaprezentowali 23 kwietnia podczas sesji naukowych American Society for Nutrition w San Diego.
Według statystyk, w Stanach Zjednoczonych spożywanie posiłków poza domem pochłania ponad 40 proc., przeznaczanego na zakup żywności, budżetu rodziny. Co więcej, w wielu przypadkach wspólne rodzinne posiłki zostały zredukowane jedynie do świąt i innych rodzinnych uroczystości. Naukowcy ostrzegają, że poza negatywnym wpływem na rodzinny budżet, spożywanie posiłków poza domem jest również związane z podejmowaniem złych decyzji żywieniowych. Częściej w takich przypadkach sięga się bowiem np. po jedzenie typu fast-food.

Amerykanie swój raport oparli na porównaniu 68 badań, w których analizowano wpływ częstych rodzinnych posiłków na zdrowie dzieci. Wynika z nich, że gdy rodzina często jadła wspólnie, dieta dzieci była bogatsza w owoce, warzywa, błonnik, wapń i witaminy. Rzadziej również sięgały po produkty powszechnie uznawane za niezdrowe.

Pomimo jednoznacznych wyników badań, naukowcy z Rutgers University maja świadomość, że w dzisiejszym, zabieganym świecie przekonanie rodziców, aby więcej czasu poświęcali przygotowywaniu posiłków dla swoich dzieci będzie bardzo trudne.

4.8/5 - (251 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH