Powrót Belmondo

Słynny francuski aktor, 75-letni Jean-Paul Belmondo wraca na wielki ekran po siedmiu latach zmagania się z chorobą. Można go zobaczyć we francuskich kinach w najnowszym filmie “Un homme et un chien” (Człowiek i jego pies).

Gwiazdor pojawia się w filmowej roli po raz pierwszy od 2001 roku. Wtedy to doznał udaru mózgu, którego skutki, m.in częściowy paraliż twarzy, przerwały na długo filmową karierę.

Dramat psychologiczny “Człowiek i jego pies” w reżyserii Francisa Hustera jest – jak pisze francuska prasa – wielkim powrotem Belmondo. Film ten jest nową wersją klasycznego dzieła włoskiego neorealizmu “Umberto D.” Vittorio de Sici z lat 50.

Belmondo gra w nim rolę starego profesora, który z dnia na dzień traci dach nad głową, stając się samotnym kloszardem z jednym jedynym przyjacielem – wiernym psem. U boku gwiazdora występuje młoda, obiecująca aktorka Hafsia Herzi.

Mimo widocznych wciąż skutków choroby – problemów z wyraźną wymową i szybkim poruszaniem się – aktor bez wahania zgodził się wystąpić w filmie.

Kiedy wyszedłem ze szpitala, obiecałem sobie, że będę walczył, by pokazać innym chorym, że można coś jeszcze zrobić – powiedział w jednym z wywiadów Belmondo.

Dodał, że dedykuje ten film wszystkim młodym niepełnosprawnym, których spotkał w czasie rekonwalescencji.

4.3/5 - (330 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH