Postawił na złą kartę

Według “Rzeczpospolitej” Andrzej Sośnierz, który od niespełna trzech miesięcy zarządza 40 miliardami złotych, wydawanymi na leczenie, zaczyna tracić poparcie polityków PiS.

Zdaniem gazety Sośnierz miał się narazić przede wszystkim Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, kierowanemu przez wicepremiera Ludwika Dorna. Powodem konfliktu są elektroniczne karty ubezpieczenia zdrowotnego, które prezes NFZ chciałby już za rok rozdać pacjentom.

Realizacja projektu ma kosztować 400 mln zł. W porównaniu z budżetem NFZ nie jest to kwota wygórowana, twierdzi Andrzej Sośnierz i zapowiada, że wprowadzenie kart usprawni służbę zdrowia i przyniesie znaczne oszczędności.

Jednak resortowi Ludwika Dorna projekt się nie podoba, a to właśnie MSWiA odpowiada za projekty związane z informatyzacją urzędów publicznych. Zdaniem wiceministra MSWiA Piotra Piętaka może się okazać, że firmy informatyczne będą miały pełną wiedzę o zdrowiu osób prywatnych.

Poza tym MSWiA kwestionuje kalkulację kosztów, przygotowaną przez szefa NFZ. Resort ocenia, że wprowadzenie kart elektronicznych będzie kosztowało półtora miliarda złotych, a są i eksperci, którzy mówią, że operacja może pochłonąć 5 mld zł.

4.8/5 - (126 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH