Poprawa leczenia spastyczności w rękach pacjentów

Do 30 kwietnia 2015 roku pacjenci zmagający się ze spastycznością mogą wziąć udział w międzynarodowej ankiecie „Patients living with Spasticity”, która bada jakość życia ze spastycznością. Polskie wyniki pozwolą na wskazanie pomocnych rozwiązań w procesie leczenia i rehabilitacji.

Coraz więcej Polaków doznaje udaru mózgu. Jedną z konsekwencji udaru jest spastyczność, czyli nadmierne napięcie mięśni kończyny dolnej lub górnej. Poprawa sprawności ruchowej jest procesem długotrwałym, ale osiągalnym, pod warunkiem, że osoba dotknięta spastycznością posiada odpowiednią wiedzę oraz opiekę.

By poznać problemy i potrzeby pacjentów, organizacja The World Federation of NeuroRehabilitation (WFNR) przygotowała badanie „Patients living with Spasticity”, w której udział mogą wziąć także polscy pacjenci ze spastycznością.

Na podstawie zebranych informacji zostanie przygotowany międzynarodowy raport dotyczący życia ze spastycznością, który wskaże rozwiązania, które mają szansę usprawnić diagnostykę oraz proces leczenia i rehabilitacji.

-Bardzo się cieszymy, że Polska bierze udział w międzynarodowym badaniu dotyczącym jakości życia ze spastycznością. Chcemy lepiej poznać potrzeby naszych pacjentów, dlatego tak ważne jest dla nas, aby w badaniu wzięło udział jak najwięcej osób z Polski – mówi Adam Siger, wiceprezes Fundacji Udaru Mózgu.

Aby wziąć w udział w badaniu, należy do 30 kwietnia br. wypełnić krótką ankietę, która jest dostępna na stronie: www.fum.info.pl/spastycznosc.

(Źródło: newsrm.tv, foto dzięki uprzejmości Praisaeng z serwisu FreeDigitalPhotos.net)

4.9/5 - (299 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH