Płyn micelarny

Oczyszczanie to najważniejszy element codziennej pielęgnacji twarzy. Przez cały dzień na Twojej skórze gromadzi się warstwa brudu, która zatyka pory. Skóra nie regeneruje się pod osadzonym na niej brudem i cierpi, nie warto poddawać jej takim katuszom.

Zdrowa skóra
Zabierając się za oczyszczanie dobierz preparat do swojego typu skóry. Do cery suchej, szczególnie przy zmywaniu makijażu, nadają się mleczka nawilżające lub emulsje micelarne. Osoby o cerze normalnej powinny używać lekkich mleczek, a następnie przemyć tonikiem partie, które się przetłuszczają lub używać emulsji micelarnej 2w1. Do oczyszczania skóry z problemami najlepiej nadają się lekkie, antybakteryjne żele lub pianki. Błędem w pielęgnacji cery trądzikowej jest nadmierne przesuszanie, dlatego pamiętaj o nawilżaniu!

Płyn micelarny
Ostatnio bardzo modnym środkiem do oczyszczania twarzy stały się produkty micelarne. Wynika to z ich szerokiego zastosowania. W ich skład wchodzi szereg substancji aktywnych, które koją, nawilżają skórę pozostawiając ją miękką dodając również witalności i blasku. To sprawia, że emulsja micelarny działa jak mleczko do demakijażu, które zmywa makijaż i nawilża skórę oraz jak tonik, który odświeża skórę. Mogą go używać wszyscy bez względu na rodzaj cery.

Gdy jesteśmy w podróży, na siłowni czy w innym miejscu, gdzie demakijaż jest utrudniony fajnym rozwiązaniem mogą okazać się chusteczki oczyszczające. Tylko jak je wybrać? Decydując się na chusteczki musisz zwrócić uwagę na to jaką substancją zostały nasączone. Tylko te z płynem micelarnym będą dobre dla Twojej skóry, zmyją makijaż i dobrze ją oczyszczą oraz nawilżą, a na pewno nie podrażnią.

4.9/5 - (211 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH