Mammografia – nowe możliwości

Gęste utkanie gruczołu piersiowego znacznie utrudnia wykrycie zmian patologicznych, a zwłaszcza na ich bardzo wczesnym etapie. Wyjaśnia to przyczyny późnego wykrywania nowotworów i występowania nowotworów, które stwierdzono pomiędzy badaniami przesiewowymi.
Invenia™ ABUS to wszechstronne narzędzie oparte na technologii USG mające na celu pomóc lekarzom w wykrywaniu nowotworów, które ze względu na występowanie w gęsto utkanym gruczole piersiowym, są trudne do wykrycia w ramach standardowej mammografii. System ten został również zaprojektowany z myślą o usprawnieniu i zwiększeniu skuteczności procedury badania. System oferuje automatyczne ultradźwiękowe obrazowanie objętościowe, włączając w to optymalizację obrazu podczas przeglądu i analizy obrazów w celach diagnostycznych.

Jest to metoda wygodna, niejonizująca i bezinwazyjna. Stanowi ona alternatywę dla innych uzupełniających badań przesiewowych u kobiet z gęsto utkanymi gruczołami piersiowymi i umożliwia akwizycję obrazów całej tkanki piersiowej w ciągu zaledwie 15 minut. Nowe innowacyjne technologie, takie jak przetwornik fal wysokiej częstotliwości Curve™ lub skanowanie USG kontrolowane przez oprogramowanie, stanowią podstawę do uzyskania doskonałej jakości obrazu. Oprogramowanie do oceny obrazów Invenia™ ABUS wyświetla badany obszar 2D w opatentowanym programie do zarządzania obrazami składającymi się z 2 mm warstw w przekroju wieńcowym, pozyskiwanymi od powierzchni skóry do ściany klatki piersiowej. Ostatnio przeprowadzone badanie wykazało, że dokonanie pełnej analizy jest możliwe w ciągu zaledwie trzech minut, co w przeciwieństwie do ręcznie wykonywanych badań USG znacznie może przyczynić się do oszczędności czasu zarówno lekarzy, jak i pacjentów.

Ciekawe, kiedy to urządzenie będzie dostępne w Polsce?
fot. dzięki uprzejmości http://www.freedigitalphotos.net

4.4/5 - (92 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH