Platforma Rejestrów Medycznych

Platforma Rejestrów Medycznych (www.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl) jest efektem realizacji przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia Projektu P2 “Platforma udostępniania on-line przedsiębiorcom usług i zasobów cyfrowych rejestrów medycznych.”

Projekt ten był realizowany w latach 2007-2012 w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Projekt P2 stanowi uniwersalne narzędzie służące komunikacji w obszarze sektora ochrony zdrowia. System umożliwia dwustronną wymianę dokumentów pomiędzy przedsiębiorcami i podmiotami publicznymi oraz elektroniczną rejestrację i aktualizację danych rejestrowych.

Platforma Rejestrów Medycznych jest dostępna dla użytkowników końcowych, którzy mogą rejestrować i korzystać z jej zasobów oraz funkcjonalności. Aktualnie system pozwala złożyć wnioski do Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego w każdym z 16 województw.

Z Platformy mogą obecnie korzystać:

  • apteki, punkty apteczne, hurtownie farmaceutyczne – jako użytkownicy końcowi,
  • Główny Inspektor Farmaceutyczny i 16 Województw Inspektoratów Farmaceutycznych oraz URPL – jako instytucje prowadzące rejestry i wydające zezwolenia,
  • osoby indywidualne chcące uzyskać dostęp do znajdujących się na platformie rejestrów aptek i hurtowni farmaceutycznych oraz rejestru produktów leczniczych.

Platforma P2 gromadzi w jednym miejscu informacje z szeregu rejestrów funkcjonujących w systemie ochrony zdrowia. Aktualnie zintegrowanych jest pięć rejestrów: Rejestr Aptek, Rejestr Hurtowni Farmaceutycznych, Rejestr Systemów Kodowania (tzn. zbiór słowników medycznych, który ma eliminować nieporozumienia wynikające ze stosowania terminów medycznych), Rejestr Produktów Leczniczych oraz Rejestr Diagnostów Laboratoryjnych zarejestrowanych na terenie RP.

Obecnie trwają prace nad udostępnianiem kolejnych rejestrów; m.in. z obszaru ratownictwa. Platforma udostępnia również usługi z zakresu e-administracji, wnioski o dokonywanie zmian w rejestrze można składać za pośrednictwem systemu e-PUAP.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)

4.7/5 - (277 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH