Płacą za seks mimo, że mają partnera

Prawie połowa mężczyzn, którzy płacą za seks ma stałego partnera – pokazują badania publikowane na stronach BBC.?

Glasgow’s Sandyford Initiative przeanalizowała przypadki 2,500 mężczyzn, którzy uczęszczali do kliniki zdrowia seksualnego. Jeden na 10 przyznawał się, że płaci za seks. Spośród nich około jeden na czterech regularnie korzysta z usług prostytutek, 43% ma stałego partnera a 20% cierpi na jakąś chorobę przenoszoną drogą płciową.

Badacze odkryli, że ponad połowa z tych mężczyzn, którzy przyznali się do płatnych stosunków robiło to dotychczas podczas wyjazdu, podczas gdy 40% płaciło “na miejscu”. Tylko 2% powiedziało, że korzystali z prostytutek zarówno poza jak i w miejscu zamieszkania. Seks bez zabezpieczenia był stosunkowo rzadki, ale częściej zdarzał się tym panom, którzy korzystali z płatnych rozkoszy na wyjeździe. Także panowie płacący za seks bez zabezpieczenia częściej przyznawali się do posiadania stałego partnera. Pomimo, że mężczyźni często cierpieli na choroby przenoszone droga płciową nikt nie zaraził się wirusem HIV.

Peter Baker z Men’s Health Forum, podkreśla, że liczba mężczyzn płacących za seks jest na pewno mniejsza w ogóle społeczeństwa niż wśród pacjentów ośrodka zdrowia seksualnego. Jednocześnie podkreśla, że liczba osób korzystających z płatnego seksu wzrasta. Jego zdaniem odpowiedzialne za to są m.in. wzrastająca niestabilność i kruchość związków. Dodaje, że mężczyźni poddani są wielu stresom, ale niechętnie szukają pomocy, czy w ogóle rozmawiają
o swoich problemach. “Niektórzy żeby znaleźć wytchnienie sięgają po alkohol, narkotyki albo uprawiają seks” – mówi.?

Baker przyznaje, że płatny seks nie jest już taboo, a dostęp do podniecających seksualnie materiałów w Internecie może wspomagać marzenia o eksperymentowaniu z seksem. Wyniki badań pokazują jego zdaniem jak duża jest potrzeba w edukacji o bezpiecznym seksie zarówno mężczyzn jak i prostytutek. Wiedząc jak wielu mężczyzn korzysta z płatnego seksu wiemy, że powinniśmy propagować wiedzę o prezerwatywach, bezpiecznym seksie i sposobach kontaktu w ośrodkach zdrowia – mówi.

4.9/5 - (100 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH