Pigułka na długowieczność?

Szwajcarscy naukowcy przedstawili obiecujące wyniki badań nad pigułką, która wydłuża życie nawet o 10 proc. Na łamach prestiżowego pisma „Nature Communications” opisali swoje obserwacje przeprowadzone na myszach.

Rewolucyjny lek, nazywany eliksirem młodości, jest dziełem grupy naukowców ze Swiss Federal Institute of Technology w Zurychu. Głównym składnikiem specyfiku jest glukozamina (organiczny związek chemiczny pochodzenia naturalnego), pozyskana w przypadku tego leku z muszli krabów, homarów oraz krewetek.

Skuteczność pigułki na długowieczność jak na razie została potwierdzona jedynie w eksperymencie przeprowadzonym na myszach. Gryzonie, które spożywały nowy lek, żyły o 10 proc. dłużej niż inne myszy.

W przypadku ludzi długość życia mogłaby się wydłużyć do 89 lat – przekonują szwajcarscy naukowcy. Jednak na razie to tylko hipoteza, wymagająca potwierdzenia w dalszych analizach.

Według autorów badania, glukozamina korzystnie wpływa na zdrowie ludzi. Pomaga zachować szczupłą sylwetkę, uchronić się przed nadciśnieniem i cukrzycą. Poza tym wspiera leczenie zapalenia stawów, odnawia i odbudowuje tkankę chrzęstną. Warto przyjmować ją jako suplement diety, zwłaszcza po 45. roku życia, kiedy organizm zaczyna wytwarzać jej coraz mniej.

(Źródło: zdrowie.dziennik.pl)

4.7/5 - (177 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH