Coraz częściej kupujemy suplementy diety

Polacy coraz częściej kupują suplementy diety. Wybierają przede wszystkim produkty uzupełniające codzienną dietę o niezbędne witaminy i składniki mineralne – stanowią one połowę sprzedaży w tym segmencie. Chętnie kupowane są także suplementy mające służyć urodzie.

Wartość rynku suplementów diety z roku na rok systematycznie rośnie (o 7 proc. w porównaniu do 2012 roku). W ubiegłym roku Polacy wydali na nie ponad 3 mld zł.

Suplementy diety stanowią drugą pozycję w sprzedaży odręcznej, zaraz po lekach bez recepty. Cała sprzedaż odręczna szacowana jest na poziomie około 12 mld, w tym leki bez recepty stanowią około 6 mld zł, suplementy diety blisko 3 mld zł, pozostała wartość sprzedaży to wyroby medyczne i kosmetyki apteczne.

Wśród najpopularniejszych suplementów znajdują się specyfiki witaminowo-mineralne. Stanowią one ponad połowę wartości rynku sprzedaży.

–W ubiegłym roku statystyczny Polak spożył 133 tabletki produktów witaminowo-mineralnych – mówi Ewa Jankowska, prezes Polskiego Związku Producentów Leków Bez Recepty PASMI.

Na drugim miejscu znajdują się suplementy, które mają poprawiać kondycję skóry, włosów i paznokci. Polacy chętnie sięgają też po produkty wspomagające prawidłowe funkcjonowanie układów pokarmowego, moczowego, kostno-mięśniowego czy odpornościowego.

–Nową kategorią, która się pojawiła, jest kategoria wspomagania wzroku, zmęczonych oczu, ostrości widzenia – wymienia Ewa Jankowska. – Niezmienną popularnością cieszą się również suplementy, które poprawiają sprawność seksualną. To są kategorie, które istotnie wzrosły w ostatnich trzech latach – konkluduje specjalistka.

(Źródło: rynek zdrowia.pl)

4.9/5 - (207 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH