Rezonans magnetyczny Magnetica

Pierwszy w Polsce supernowoczesny rezonans magnetyczny już w Płocku!

Krótszy czas badania, większe bezpieczeństwo pacjenta, wygoda i komfort
– w Centrum Medycznym Magnetica w Płocku otwarta została nowa pracownia diagnostyki obrazowej. Wyposażona została m.in. w supernowoczesny rezonans magnetyczny oraz tomograf komputerowy, które dodatkowo dają możliwość fuzji badań obrazowych.

Otwarcie nowoczesnej pracowni po raz kolejny zwraca uwagę na postęp w diagnostyce obrazowej, który dokonał się w ostatnich latach. Możliwe jest już rozpoznanie zmian na ich bardzo wczesnym etapie. To z kolei pozwala na szybsze wdrożenie odpowiedniego leczenia czy zaplanowanie właściwego zabiegu.

Oprócz poprawy skuteczności badania istotny staje się także komfort pacjentów. Czas badania bez wątpienia ma istotny wpływ na samopoczucie chorego. Sprzęt diagnostyczny, w który została wyposażona pracownia CM Magnetica to najnowsze osiągnięcie firmy Philips.

„Jesteśmy dumni, że możemy pochwalić się tak nowoczesnym sprzętem w naszej pracowni diagnostyki obrazowej. Prawidłowo postawiona diagnoza to pierwszy krok w kierunku wyzdrowienia. Stąd też tak ważną rolę pełni technologia obrazowania. W tej chwili nasze centrum może poszczycić się najlepszej jakości sprzętem i jedną z najnowocześniejszych pracowni, w której możliwe będzie wykonanie precyzyjnego badania w komfortowych dla pacjenta warunkach” – mówi Sławomir Fułek, Przes Zarządu Centrum Medycznego Magnetica.

  • Rezonans magnetyczny cechuje najkrótszy tunel (tylko 60 cm
    w najwęższej części cylindrycznej), regulowane oświetlenie i wentylacja, mniejszy poziom hałasu, a także przyjazny dla oka wygląd. Urządzenie pozwala na wykonanie bezbolesnego
    i całkowicie bezpiecznego dla pacjenta badania całego ciała.
  • Instalacja rezonansu magnetycznego w Płocku jest pierwszą tego typu instalacją w Polsce.
  • Tomograf komputerowy, dzięki zastosowaniu nowych technologii, pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu przy niskich dawkach promieniowania. Dlatego też badanie jest bezpieczniejsze, a przy tym szybsze. Dodatkowo, skaner umożliwia wykonanie wirtualnej kolonoskopii.

 „Ogromnie cieszy nas, że pierwsza w Polsce instalacja nowoczesnego rezonansu magnetycznego miała miejsce właśnie w Płocku. Szybsze i cichsze urządzenie przyniesie wiele korzyści pracującym tu lekarzom specjalistom. A dzięki najkrótszemu tunelowi oraz regulowanemu oświetleniu i wentylacji, pacjenci będą czuli się komfortowo podczas każdego badania. Wierzymy, że rozwijane przez nas technologie obrazowania mogą realnie wpłynąć na poprawę stanu zdrowia społeczeństwa. Wcześnie diagnozowane zmiany, mogą być całkowicie wyleczalne, a odpowiednia diagnoza pozwala wdrożyć odpowiednie leczenie” – mówi Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce.


Źródło: informacja prasowa / magnetica.pl

4.5/5 - (2 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH