Onko-Olimpiada 2007

Firma AstraZeneca została partnerem Igrzysk Sportowych “Onko-Olimpiada 2007” zorganizowanych dla dzieci po przebytej chorobie nowotworowej. Pierwsze tego typu wydarzenie w Europie odbędzie się w dniach 7-9 września w Warszawie.

Patronat nad Olimpiadą objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Maria Kaczyńska.

AstraZeneca konsekwentnie wspiera chorych m.in. prowadząc Ogólnopolskie Programy Edukacyjne “Rak piersi od A do Z” oraz “Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie”.

“Onko-Olimpiada 2007” to Igrzyska Sportowe zorganizowane przez Fundację Spełnionych Marzeń z myślą o dzieciach po przebytej chorobie nowotworowej. Będzie to pierwsza tego typu Olimpiada w Europie. Wezmą w niej udział dzieci z większości ośrodków onkologicznych w Polsce oraz przedstawiciele Rosji i Ukrainy.
Celem Igrzysk jest przełamywanie stereotypów związanych z chorobą nowotworową.

Partnerem wydarzenia została firma AstraZeneca, znana ze swojego zaangażowania w działania mające na celu pomoc chorym. “Igrzyska te pomagają uczestnikom budować poczucie własnej wartości.

Trzeba pamiętać, że dla wielu z nich to pierwsza próba swoich sił w obszarach, które przez długi okres pozostawały dla nich niedostępne. Sport to zdrowie – to hasło powraca w innym świetle” – mówi Jerzy Garlicki, Prezes AstraZeneca Pharma Poland.

Olimpiada odbywa się pod patronatem Pani Marii Kaczyńskiej oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W Igrzyska zaangażowali się również artyści oraz ikony polskiego sportu. Ambasadorem Onko-Olimpiady została Małgorzata Foremniak, zaś zaproszenie do Komitetu Honorowego przyjęli: Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Mariusz Czerkawski oraz Andrzej Nejman.

“Wierzę, że Olimpiada, ze względu na swój edukacyjno-integracyjny wymiar, ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym. Cieszy mnie wsparcie udzielone przez AstraZeneca. Jej udział w wydarzeniu, pozwala mieć nadzieję, że w kolejnych edycjach Olimpiady inne firmy pójdą jej śladem” – mówi Tomasz Osuch, Prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

Przedsięwzięcie “Onko-Olimpiada 2007” to kolejna inicjatywa AstraZeneca podjęta w trosce o zdrowie pacjentów.

“Igrzyska mają wyjątkowy wymiar. Uczestnikami są dzieci dotknięte chorobą nowotworową. Ich marzeniem jest powrót do normalnego życia. Cieszę się, że możemy im w tym pomóc” – dodaje Garlicki.

W ramach działalności społecznej, firma jest inicjatorem licznych programów edukacyjnych skierowanych do lekarzy, jak również samych pacjentów.

AstraZeneca prowadzi Program Edukacyjny “Wolność Oddechu – Zapobiegaj Astmie”, który swym zasięgiem objął już ponad 1500 szkół w Polsce. Firma szkoli rodziców i nauczycieli na temat objawów astmy i postępowania z dzieckiem chorym na astmę. Prowadzi także Ogólnopolski Program Edukacyjny “Rak piersi od A do Z”, w ramach którego kształci polskie Amazonki.

AstraZeneca jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie. Jako firma innowacyjna AstraZeneca opracowuje i wytwarza nowoczesne leki pomagające zwalczać choroby, które stanowią największe wyzywania współczesnej medycyny.

AstraZeneca obejmuje swoim działaniem wiele dziedzin medycyny. Główne obszary zainteresowania firmy to: onkologia, pulmonologia, gastroenterologia, kardiologia, psychiatria, anestezjologia oraz antybiotykoterapia.

Leki AstraZeneca dostępne są w ponad 100 krajach świata.

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała z inicjatywy Państwa Małgorzaty i Tomasza Osuchów. Fundacja opiekuje się dziećmi cierpiącymi na choroby nowotworowe z dwóch specjalistycznych ośrodków w Warszawie. Prowadzi również “Dom Spełnionych Marzeń” w Zalesiu Górnym, do którego przyjeżdżają chorzy z całej Polski.

4.6/5 - (260 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH