ONCO – 3 CLA – biotechnologiczny kierowany lek przeciwnowotworowy

Adamed – wiodący polski producent farmaceutyków uzyskał akceptacje Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na dofinansowanie projektu “ONCO – 3CLA” biotechnologiczny, kierowany lek przeciwnowotworowy.

Wartość wsparcia, na którą opiewa umowa o dofinansowanie wynosi 31 mln złotych.

Warszawa, 20 lipca 2009r. ? Została podpisana przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowa o dofinansowanie projektu “ONCO – 3CLA” biotechnologiczny, kierowany lek przeciwnowotworowy. Umowa jest zwieńczeniem 2,5 letnich starań Adamedu o otrzymanie dofinansowania do badań. Pierwszą częścią prac było uzyskanie statusu projektu kluczowego ?Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka?. Kolejnym etapem był szereg weryfikacjami oraz przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej, która spełniała wszystkie standardy formalne i merytoryczne.

?Podpisanie umowy przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest dla naszej firmy sygnałem, że idziemy w dobrym kierunku. Tego rodzaju nobilitacja umacnia w nas przekonanie, że prace badawcze nad projektem “ONCO – 3CLA” biotechnologiczny, kierowany lek przeciwnowotworowy w rzeczywisty sposób wpłyną na światowy rynek leków? – powiedziała Małgorzata Korpusik, Dyrektor ds. Badań, Rozwoju i Produkcji – Członek Zarządu Adamed.

?Dla polskich firm farmaceutycznych kluczowe naszym zdaniem jest wpisanie się obecnie w nurt rozwoju innowacyjności. Inwestowanie w programy rozwijające zaawansowane technologie powinno istotnie wpłynąć na poprawę kondycji polskiej gospodarki, jak również na stan krajowego przemysłu. W przyszłości zamierzamy nadal przeznaczać tak istotne środki na rozwój naszych spółek i brać czynny udział w kolejnych programach wdrażanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego? – powiedziała Małgorzata Korpusik, Dyrektor ds. Badań, Rozwoju i Produkcji – Członek Zarządu Adamed

Aż 85% kwoty dotacji przeznaczonej na badania w ramach projektu “ONCO – 3CLA” biotechnologiczny, kierowany lek przeciwnowotworowy pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (środki Unii Europejskiej) zaś 15% z budżetu krajowego. Projekt będzie finansowany z działania 1.4 ?Wsparcie projektów celowych?- Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Realizacja projektu ONCO – 3 CLA – biotechnologiczny kierowany lek przeciwnowotworowy stanowić będzie przełom w światowej medycynie. Zaangażowanie do projektu kluczowych ośrodków naukowych, jest ogromną szansą na opracowanie nowatorskiej terapii umożliwiającej walkę z rakiem.

?W terapiach celowanych antynowotworowych, cząsteczka terapeutyczna jest kierowana do miejsca występowania nowotworu i niszczy tylko komórki nowotworowe, oszczędzając zdrowe tkanki organizmu. Wierzymy, że nasza ciężka praca poparta środkami finansowymi na prowadzenie badań zostanie sfinalizowana sukcesem i będziemy w stanie skutecznie walczyć z rakiem? – powiedziała Małgorzata Korpusik, Dyrektor ds. Badań, Rozwoju i Produkcji – Członek Zarządu Adamed

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Adamed jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i otyłość oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców. W ciągu pięciu ostatnich lat wydatki na badania i rozwój w firmie Adamed wyniosły ponad 150 mln zł. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

4.5/5 - (201 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH