Ojciec, jak prać?

“Ekologiczne” pranie w wodzie o niskiej temperaturze nie pozwala pozbyć się niektórych najczęściej spotykanych alergenów – poinformowano podczas konferencji American Thoracic Society w San Francisco.

Niższa temperatura wody w pralce oznacza o kilkadziesiąt procent mniejsze zużycie energii, a nowoczesne proszki powinny skutecznie prać nawet w 30 stopniach. Jednak nie wszystko można usunąć w letniej wodzie.

Pranie w temperaturze 60 i więcej stopni zabija wszystkie roztocza kurzu domowego, podczas gdy w temperaturze 40 stopni ginie ich zaledwie 6,5 procenta.

Wysoka temperatura pozwala kilkakrotnie skuteczniej pozbyć się także psiego naskórka i sprzyjającego alergiom pyłku kwiatowego – twierdzi dr Jung-Won Park z uniwersytetu Yonsei w Seulu. Podczas badań sprawdzał on poziom alergenów na bawełnianych prześcieradłach w zależności od ustawień pralki

Oszczędną alternatywą dla prania w gorącej wodzie może być zdaniem naukowca pranie w 30-40 stopniach połączone z 3-4-krotnym płukaniem w zimnej wodzie w cyklach po 3 minuty.

4.8/5 - (326 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH