Nowy termometr dla niemowląt

Gorączka u dziecka wzbudza niepokój każdego rodzica. Podwyższona temperatura nie zawsze zwiastuje problemy ze zdrowiem, jednak wymaga stałej obserwacji, szczególnie w przypadku noworodków. Aby zaoszczędzić rodzicom stresu związanego z pomiarem temperatury wprowadzono do sprzedaży bezdotykowy i bezgłośny termometr. Urządzenie zapewnia nie tylko błyskawiczny pomiar temperatury ciała, ale może być również wykorzystane w celu sprawdzenia temperatury cieczy i pomieszczenia.

Profesjonalny i niezawodny termometr to jeden z niezbędnych elementów wyprawki dla dziecka. Jeśli pojawią się jakiekolwiek symptomy i podejrzenia choroby, dzięki termometrowi rodzice są w stanie skontrolować poziom temperatury maluszka, co jest wyjątkowo ważne szczególnie w początkowym okresie jego rozwoju. Wybierając termometr dla dziecka w pierwszej kolejności warto kierować się jakością, dokładnością i funkcjonalnością, a następnie zwrócić uwagę na cenę.

Pomiar temperatury u niemowląt wywołuje stres nie tylko u rodziców, ale również u malucha. Tradycyjne termometry wymagają od dzieci leżenia w bezruchu, co jest niezwykle trudne. Dlatego w przypadku najmłodszych doskonale sprawdzają się termometry na podczerwień, które mierzą temperaturę bezdotykowo w przeciągu kilku sekund.

Tym samym, nie ma potrzeby wybudzania maluszka ze snu, który jest bardzo wskazany w okresie choroby. Urządzenie jest łatwe w obsłudze, a wbudowane dwa tryby pomiaru sprawiają, że można wykorzystać go również w innych celach. Dużą zaletą termometru bezdotykowego jest higiena – urządzenie nie przenosi zarazków, więc jest całkowicie bezpieczne dla maluchów.

Aby zbadać temperaturę ciała dziecka przesuwamy czujnik termometru w kierunku od środka czoła do skroni, w odległości 3-5 cm od skóry. Po chwili wynik pojawia się na wbudowanym wyświetlaczu LCD. Ekran podświetla stopnie na dwa kolory – czerwony i niebieski. Kolor czerwony alarmuje rodziców o stanie gorączkowym i pojawia się w momencie, gdy temperatura jest równa lub większa niż 37,6 stopni Celsjusza. W przypadku prawidłowej temperatury wynik zostaje podświetlony na kolor niebieski. Dobry termometr bezdotykowy zapamiętuje 10 ostatnich wyników, więc rodzice mogą na bieżąco kontrolować stan zdrowia malucha i skonsultować go potem z lekarzem.

fot. dzięki uprzejmości http://www.freedigitalphotos.net

4.3/5 - (323 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH