smierdzace stopy jak sie pozbyć

Nieprzyjemny zapach nóg – jak się go pozbyć?

Na wstępie warto zaznaczyć, że śmierdzące stopy nie biorą się jedynie z powodu potu. Mają wpływ na to także namnażające się na skórze bakterie. Mało osób pewnie wie że świeży pot zdrowego człowieka nie ma woni. Lecz jego zapach i intensywność bierze się jednak z rodzaju diety jaką stosujemy czy zażywanych lekarstw. Np. duża ilość czosnku czy kalafiora oraz silne leki, mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu.

Przede wszystkim, jeśli mamy problem z brzydko pachnącymi stopami, to warto pamiętać, aby wybierać buty przepuszczające powietrze i zakładać skarpety wykonane z naturalnego materiału. Jeśli poziom potliwości jest u nas w normie, a mimo to woń wydzieliny jest zbyt intensywna, warto skorzystać z kilku rad, które pomogą problem wyeliminować lub znacznie ograniczyć.

Odpowiednia dieta 

Największy wpływ na to, jaki zapach ma nasz pot, jest dieta i produkty, które spożywamy. Ma to związek z tym, że nasz organizm pocąc się, nie tylko reguluje swoją temperaturę, ale również pozbywa się toksyn. Sam pot jest więc bezwonny. O jego zapachu decydują bakterie, które rozkładają białka, tłuszcze i cukry, znajdujące się w wydzielanej wodzie.

W przypadku, gdy palimy papierosy, nadużywamy alkoholu lub spożywamy dużo produktów, zawierających związki siarki (czosnek, cebula czy kalafior), to musimy liczyć się z tym, że nasz pot będzie miał przykry zapach, a co za tym idzie, także pojawi się problem “śmierdzących stóp”.

Zadbajmy więc, aby nasza dieta była bogata w owoce i warzywa o mniejszej zawartości siarki. Ważne jest również wypijanie odpowiedniej ilości wody dziennie. To pozwoli na szybsze oczyszczanie ciała z toksyn i pozbycie się jednocześnie nieprzyjemnego zapachu potu.

jak-radzic-sobie-z-nieprzyjemnym-zapachem-stop
Jak radzić sobie z nieprzyjemnym zapachem stóp?

Właściwa higiena

Jeśli chcemy pozbyć się bakterii, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach należy właściwie zadbać o higienę ciała. Jeśli częste prysznice, zalecane szczególnie latem, nie są możliwe, np. ze względu na pracę, gdzie nie ma dostępu do prysznica, warto mieć przy sobie paczkę chusteczek nawilżanych.

Krótka wizyta w toalecie i przetarcie stóp pozwoli na zmycie bakterii z powierzchni skóry. Na rynku znajdziemy także specjalne wkładki do obuwia wykonane z włókien węglowych, które pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Śmierdzące stopy? Pomoże codzienna pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja może pomóc w pozbyciu się problemu “śmierdzących stóp”. Chcąc pozbyć się brzydkiego zapachu należy pamiętać o regularnym peelingu. Na zrogowaciałej skórze zbierają się bakterie, które odpowiedzialne są za nieprzyjemny zapach. Najlepiej stosować do tego celu kosmetyki, które delikatnie, ale skutecznie usunie martwe komórki naskórka. Na stopy po peelingu warto nałożyć krem nawilżający, który da ukojenie.

W przypadkach nadmiernej potliwości zaleca się skorzystanie z balsamu odświeżającego do pocących się stóp. Za redukcję nieprzyjemnego zapachu w tego rodzaju preparacie odpowiedzialne są takie składniki jak rycynooleinian cynku oraz tlenek cynku. Składniki te powodują obniżenie ilości wydzielanego potu.


Źródło:  informacja prasowa

4.6/5 - (229 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH