Niedouczeni lekarze

Katastrofalne świadectwo wystawili sobie niemieccy lekarze, którzy swą “wiedzę” na temat nadciśnienia poddali weryfikacji naukowców z Kolonii – donosi “Der
Spiegel” w wydaniu internetowym.

Na 11547 lekarzy zaledwie 4103 znało odpowiedź na pytanie, od jakiej wartości zaczyna się nadciśnienie tętnicze. Wystarczającą wiedzą w zakresie nadciśnienia (co najmniej pięć poprawnych odpowiedzi na osiem pytań) nie wykazała się nawet jedna czwarta lekarzy rodzinnych, internistów i kardiologów.

“Der Spiegel” odnotowuje, powołując się na badania ośrodków akademickich, kas chorych i instytucji rządowych, że zwłaszcza w wypadku częstych schorzeń opieka medyczna bywa fatalna. Okazuje się też, że mniej niż połowa lekarzy w szpitalach we właściwy sposób dezynfekuje sobie ręce, co powoduje wiele zakażeń.

Lekarze wyjątkowo często przepisują pacjentom środki wykrztuśne, o których wiadomo od dawna, że są praktycznie bezużyteczne – kontynuuje “Der Spiegel”. Fatalnie wygląda ustawianie poziomu cukru u jednej trzeciej pacjentów z cukrzycą wieku podeszłego, a pacjenci cierpiący na chroniczne bóle rzadko są leczeni zgodnie z najnowszymi osiągnięciami medycyny.

5/5 - (186 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH